Lotnisko

32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku wywodzi swe tradycje z historii 10. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego, 2. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego i 31. Pułku Szkolno-Bojowego.

Z dniem 1 stycznia 2010 roku rozkazem MON, w wyniku przeformowania 32. Bazy Lotniczej i 10. eskadry lotnictwa taktycznego powstała 32. Baza Lotnictwa Taktycznego. Pełni ona ważną funkcję w systemie obronnym Rzeczypospolitej Polskiej. Jest jednostką o nowych strukturach, spełniających wymagania NATO. Funkcjonuje w ramach 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego z dowództwem w Poznaniu. Głównym zadaniem 32. BLT jest doskonalenie zdolności w przeciwdziałaniu militarnym i nie militarnym zagrożeniom kryzysowym, w tym terroryzmu powietrznego oraz zabezpieczenie szkolenia  eskadry lotniczej,  a także zabezpieczenia działań wojsk sojuszniczych. Jest jedną z najnowocześniejszych jednostek Wojska Polskiego, która stale bierze udział w międzynarodowych ćwiczeniach zarówno w Europie jak i na całym świecie. Jako jedna z dwóch jednostek w Polsce znajduje się w posiadaniu samolotów F-16 o doskonałych możliwościach bojowych w zakresie walki powietrznej oraz wykonywania zadań specjalistycznych.

32. Bazy Lotnictwa Taktycznego posiada własną stronę internetową, na której znajdziecie państwo aktualne informacje z życia jednostki: https://32blt.wp.mil.pl/pl/