Wyniki jesiennej wymiany surowców na zielone sadzonki

EKO – REGION wspólnie z Gminą Łask zorganizował w środę, 19 października br. na terenie boiska przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Łasku po raz drugi w tym roku akcję ekologiczną „Drzewko za surowce”. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Łasku i okolic. Zebrano  2,5 tony makulatury oraz 5 ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Wśród elektroodpadów przeważał mały sprzęt gospodarstwa domowego, ale wystąpiły również telewizory i radia - ze sprzętu audiowizualnego, jak i ze sprzętu teleinformatycznego i telekomunikacyjnego -  komputery, monitory, drukarki, myszki, klawiatury oraz telefony.

Na makulaturę złożyły się paczki zgromadzonej prasy oraz sporo książek i zeszytów. 

W zamian za przyniesione surowce  każdy uczestnik akcji mógł otrzymać nagrodę w postaci drzewek leśnych i krzewów ozdobnych oraz dodatkowo upominek. Zasady wymiany były uzależnione od ilości przyniesionego sprzętu i makulatury. Oferta zielonych sadzonek była niezwykle bogata od leśnych – świerku , jodłę, sosnę i modrzew do ozdobnych - można było wybierać między  liściastą trzmieliną, tamaryszkiem, bluszczem, forsycją a iglastą daglezją czy cyprysem itd. Rozdano około 2 200 sadzonek i 170 upominków.

Zebrane surowce trafią do recyklingu. Wyniki tej jesiennej wymiany świadczą o coraz większej trosce łaskowian o najbliższe otoczenie.   

 

galeria zdjęć »