Walczyli o puchar

W dniach 9 - 15 sierpnia na kortach Centrum Sportu i Rekreacji w Łasku odbył się Puchar Łaskiej Ligi Tenisa. W tym roku - ze względu na jubileusz, turniej potrwał tydzień, a rozpoczął się już w czwartek. Do turnieju przystąpiło 13 zawodników - 5 z I ligi, 4 z II ligi i 4 z III ligi.

Turniej toczył się systemem do dwóch porażek - mimo niepowodzenia w głównej części drabinki, przegrany po pierwszym meczu przechodził na lewą stroną, gdzie walczył o najwyższe miejsce (mógł nawet wygrać).

W niedzielę w turnieju pozostały jedynie 4 osoby - na 5. miejscu zmagania ukończyli Łukasz Bulzacki i Sławomir Gosławski. Siódme miejsce zdobyli Bogumił Zwoliński i Tomasz Wasilewski. Nieco gorzej poszło Adnanowi Mutarowi, Krzysztofowi Krajewskiemu, Jackowi Lisieckiemu, Bartłomiejowi Mędrzyckiemu i Szymonowi Szmagajowi.

Po pięciu dniach rozgrywek poznaliśmy wszystkich zawodników, którzy staną na podium. W meczu 4 rundy Grzegorz Walczak pokonał Damiana Strzelca 6/4 1/6 7/6. W meczu o podium Kamil Wyruch wygrał z Jakubem Smulskim 6/3 3/6 6/2. We wtorek Kamil (dla którego to był siódmy mecz w turnieju) miał szansę na finał - jednak broniący tytułu Damian Strzelec pokonał go 6/3 7/6 (0).

W środę rano ponownie spotkali się Damian i Grzegorz, by powalczyć o Puchar Ligi. Dotychczas nigdy nie zdarzyło się, by turniej wygrała osoba, która przegrała jakiś mecz. Tym razem - po dwóch godzinach walki - Damian Strzelec zrewanżował się Grzegorzowi i pokonał go 6/3 4/6 6/3, zdobywając swój trzeci Puchar oraz plasując się po raz szósty na podium. Tuż po finalne odbyło się rozdanie nagród, które otrzymali wszyscy obecni uczestnicy turnieju.

Zakończyliśmy zatem dziesięcioletnią historię Pucharu Ligi - w całej historii pojawiło się 43 osób - turniej zwyciężało 5 osób, a na podium stawało 16 zawodników.

To nie koniec ligowych zmagań w tym roku - przez tydzień trwa jeszcze ostatnia tura X edycji, a od 23 sierpnia do 14 września rozegrany zostanie Finał Ligi. Na koniec sezonu - 15 i 16 września - odbędzie się Deblowy Turniej Tenisowy, który zakończy również zmagania Deblowego Grand Prix. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Źródło: Tenis Łask