VIII edycja konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”

Trwa nabór zgłoszeń do VIII edycji Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”. Do udziału w imprezie zaprasza Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Czas na przystąpienie KGW mają do końca marca.

 

Konkurs Kulinarny Bitwa Regionów. Jaki jest jego cel?

Konkurs Kulinarny Bitwa Regionów – jak z dumą podkreślają organizatorzy - corocznie angażuje przy zmaganiach o najlepszą regionalną potrawę setki Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń z terenów wiejskich. A jego celem jest m.in. promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Ważnym aspektem jest także promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.

Współorganizatorami konkursu są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Jak się zgłosić do konkursu?

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 31 marca wysłać zgłoszenie wyłącznie drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza (LINK TUTAJ. KLIKNIJ ). Strona organizatora to www.bitwaregionow.pl (LINK TUTAJ. KLIKNIJ).

Nagrody w I etapie konkursu:

  • I miejsce – 2000 zł
  • II miejsce – 1500 zł
  • III miejsce – 1000 zł

 
Nagrody w II etapie konkursu:

  • I miejsce – 5000 zł
  • II miejsce – 3500 zł
  • III miejsce – 2000 zł

 

Źródło: Nasze Miasto