Punkt Informacji Turystycznej

Od 1 maja 2014 roku w Łasku swoją działalność rozpoczął Punkt Informacji Turystycznej. Biuro mieści się w wyremontowanym budynku przy Placu 11 Listopada 7, w którym swoją siedzibę ma również Muzeum Historii Łasku.

W PIT zapoznamy się z bazą turystyczną naszego regionu, zawartą w darmowych folderach, ulotkach i mapach. W swojej ofercie posiada również regionalne wydawnictwa, widokówki oraz okolicznościowe biuletyny. Nowością i niemałą atrakcją, którą proponuje punkt jest questing. Turystyka z zagadkami czy odkrywanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, to najczęściej spotykane w Polsce określenia na questing. Jeśli dodamy, że jest to zabawa łącząca elementy harcerskich podchodów i gier terenowych, której zwieńczeniem jest odnalezienie skarbu - mamy prawie kompletną definicję. Rymowane teksty folderów pokierują turystę nieoznaczonym szlakiem, w czasie którego nie tylko będzie mógł podziwiać okolice, poznać ich historię, ale i rozwiązywać zagadki, rebusy i łamigłówki. Tym sposobem dociera do miejsc, tajemnic, legend, ciekawych zjawisk przyrodniczych. Na końcu wędrowiec odkrywa skarb - przeważnie skrzynkę z pieczątką, poświadczającą, że rozwiązał quest. Przy ich pomocy zwiedzimy Łask i pobliskie tereny (Widawa, Dobroń, Buczek, Sędziejowice, Wodzierady, Drużbice i Dłutów).

Pracownikiem punktu jest przewodnik turystyczny terenowy po obszarze województwa łódzkiego z państwowymi uprawnieniami, z którym po wcześniejszym umówieniu, można wybrać się na wycieczkę.

Punkt Informacji Turystycznej oferuje także dodatkowe usługi, takie jak: kserowanie, drukowanie (również w kolorze i formacie A3), skanowanie.

Adres: Plac 11 Listopada 7, tel. 43 677 68 79 (PIT), 43 821 70 62 (muzeum)

Godziny otwarcia:

wtorek-piątek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

pierwsza niedziela miesiąca: 11.00-15.00