Podsumowanie występów dwójek

Dwójeczki nie ustąpiły formą starszym koleżankom i również zasługują na wielkie gratulacje!

Na ostatnim turnieju fazy zasadniczej Ligi Minisiatkówki Województwa Łódzkiego rozegranym w minioną sobotę w Zgierzu tradycyjnie już zaprezentowało się aż 7 naszych zespołów!

Łaskovia I w składzie Nikola Malinowska i Nadia Witkowska ponownie wygrały grupę A, dzięki czemu zagwarantowały sobie miejsce w wielkim finale z pierwszej lokaty!

"Było bardzo fajnie. W ogóle się nie stresowałam. Najbardziej cieszyłam się z meczu, gdy wygrałyśmy z Łodzią. Zrobiłyśmy trochę błędów, ale z każdego turnieju wyciągamy wnioski i teraz czekamy na finał. Liczymy, że tam też się tak dobrze pokażemy" - mówi bardzo szczęśliwa Nikola Malinowska.

W grupie A rywalizowała również Łaskovia III: Maja Młynarczyk i Iga Kurczewska. Dziewczęta kolejny raz pokazały się z bardzo dobrej strony, walecznie broniąc i sprytnie przebijając piłki na stronę przeciwników, zajmując finalnie V miejsce w najwyższej grupie.

Najwięcej emocji przyniosły mecze Łaskovii II, czyli Julki Sałagackiej i Kamili Kity w grupie B. Ostatnie spotkanie zakończyło się wynikiem 22:20 dla naszych zawodniczek.

"Na ostatnim turnieju podobało mi się to, że razem Kamilą nie poddałyśmy się w ostatnim meczu. Coraz lepiej nam idzie. Natomiast mogłyśmy bardziej się postarać w meczu z Konstantynowem. Ogólnie jestem z nas bardzo zadowolona. Nie mogę się doczekać następnego turnieju." - opowiada swoje wrażenia Julka Sałagacka.

Kolejny nasz zespół, czyli Łaskovia V w składzie Jagna Bogus i Asia Świeszczak zajął V lokatę w grupie D, czyli jakby nie patrząc, spisały się na piątkę! Współpraca na boisku w tej parze idzie coraz lepiej, brawo dziewczynki!

W grupie E początkowo miały rywalizować 3 nasze zespoły. Łaskovia IV ze względów zdrowotnych niestety nie przystąpiła do zawodów. Natomiast Łaskovia VI: Amelka Kawka i Emilka Dychto oraz Łaskovia VII: Oliwka Szwejkowska, Lena Karolczak, Ala Mrugalska i Natasza Żyła wraz z zespołem z Tuszyna miały tyle samo wygranych i przegranych spotkań, więc o końcowych lokatach zadecydował bilan małych punktów. Tym samym I miejsce zajęła Łaskovia VI, a II miejsce Łaskovia VII.

"Nauczyłam się, że nie mogę odbijać w ręce przeciwniczek, ale też bardzo się cieszę, bo prawie wszystkie mecze wygrałam." - opowiada Oliwka Szwejkowska, która dołączyła do nas dość późno, ale już wynosi z turnieju spore doświadczenie i wnioski.

Końcowa klasyfikacja po rundzie zasadniczej wygląda następująco:

Łaskovia I – 107 pkt – I miejsce – awans do wielkiego finału!

Łaskovia II – 90 pkt – VIII miejsce

Łaskovia III – 87 pkt – IX miejsce

Łaskovia VI – 38 pkt – XXV miejsce

Łaskovia V – 35 pkt – XXVI miejsce

Łaskovia IV – 26 pkt – XXVIII miejsce

Łaskovia VII – 25 pkt – XXX miejsce

W rywalizacji dwójek rejonu Zachód w ciągu IV turniejów uczestniczyło aż 37 zespołów!

 

Źródło: Łaskovia