Podsumowanie turnieju w Sieradzu - "trójeczki”

Tak jak obiecywaliśmy, wracamy do turnieju eliminacyjnego Ligi Minisiatkówki Województwa Łódzkiego, który odbył się 18 lutego w Sieradzu. Pierwsze na boisko wyszły zawodniczki z rocznika 2011, czyli nasze „trójeczki”.

Łaskovia I w składzie: Ewa Niewieczerzał, Zuzanna Janicka oraz Nikola Grzywnowicz wygrały wszystkie swoje mecze. Dziewczęta świetnie się zaprezentowały, pomimo nieobecności Julii Kubiak i kolejny turniej rozpoczną od I grupy. Gratulacje!

Drugi zespół w składzie: Maja Grzywnowicz, Lena Miszczak, Oliwia Janicka oraz Magdalena Sycan rozpoczął turniej od wygranej z drużyną z Pajęczna. Potem niestety stres troszkę zapanował nad naszymi dziewczętami, ale w ostatnim meczu przełamały się i mamy nadzieję, że kolejny turniej rozpoczną w takich samych nastrojach, jak zakończyły eliminacje. Widzimy się w grupie II.

Łaskovia III nie odnotowała tym razem wygranej, jednak w grze Wiktorii Matys, Julii Jadczak, Mai Młynarczyk i Mai Matysiak widać postęp w porównaniu do poprzedniego turnieju, więc trzymamy mocno kciuki za kolejne udane zawody. Walczymy o awans do grupy II.

Dziewczęta zapytane o wrażenia po turnieju odpowiedziały: „Turniej w Sieradzu mi się podobał, ponieważ dobrze mi wychodził serw, lecz zawiodłam się trochę nasza postawą w niektórych meczach. Najtrudniejsze po przejściu z dwójek jest nauka grania na większym boisku i zagrywka” – relacjonuje Madzia z Łaskovii II. Natomiast Zuzia z Łaskovii I powiedziała, że bardziej podoba jej się granie w kategorii trójek niż w kategorii dwójek. Z turnieju eliminacyjnego jest zadowolona, a jako cel postawiła sobie poprawę elementu zagrywki.

Brawo dziewczęta! Wyczuwamy w tej grupie spory potencjał na przyszłość!

 

Źródło: Łaskovia