Otwarte Mistrzostwa Klubu Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego ŁDK Modeli Halowych

Po latach stagnacji zawody uzyskały rangę ogólnopolską. W sobotę 17 grudnia w sali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Łasku, wystartowało 40 zawodników z 5 modelarni: SKM RC Turlej, LPPL Warszawa, Ważka Wieliszew, MDK Zduńska Wola, KMLiK ŁDK oraz osoby niezrzeszone. Startowano w kategorii F1N (szybowce wyrzucane z ręki) w dwóch grupach Młodzicy i do 10 Lat oraz Seniorzy i Juniorzy.

Najlepszym Młodzikiem został aktualny Mistrz Polski Patryk Zalewski z Ważki Wieliszew, Mistrzem Naszego Klubu został Roch Grobelny. W kategorii F1N 10 lat Wojciech Zawlik.

W kategorii F1N Senior okazało się, że najlepszym był Junior Piotr Stasiulewicz, w jednym locie uzyskał czas 40 sekund pokonując swojego tatę seniora Tomasza Stasiulewicza, ponad 5 sekund, obaj z LPPL Warszawa. Mistrzami Klubu zostali: Junior Młodszy: Karol Olszewski; Junior: Igor Pęgowski; Senior: Marcin Trzciński i Kobieta: Karolina Frankowska.

W niedzielę 18 grudnia nie stawili się zawodnicy ze Śląska, wystartowali zawodnicy naszego klubu w modelach halowych z napędem gumowym. Mistrzami Klubu zostali: A-6/M - Wiktor Szewczyk; A-6 Junior Młodszy - Karol Olszewski.

Przez dwa dni zawodów uczestniczył najmłodszy zawodnik 4 letni Franciszek Grzelak zajmując 6. miejsce F1N 10 lat, 16. miejsce w Młodzikach i 2. miejsce w A-6/M.

Impreza dofinansowana z budżetu gminy Łask

                                                                                                                          Andrzej Pikosz