Michał Bryl ze złotem w Katarze!

Sporo działo się w miniony weekend, obszerne podsumowanie rozgrywek halowych z udziałem naszym i naszych wychowanek już na naszej stronie zamieszczaliśmy, nie możemy natomiast zapominać o piaszczystej odmianie siatkówki.

W minioną niedzielę swój drugi złoty medal w tegorocznej edycji Pucharu Świata w siatkówce plażowej zawiesił na szyi łaskowianin Michał Bryl. Pierwszy łaski olimpijczyk wraz z Bartoszem Łosiakiem jak burza przeszli przez turniej rozgrywany w Dosze, wygrywając kolejno z parami z: Kataru, Niemiec, Holandii, Austrii (dwukrotnie) oraz w finale z duetem z Włoch (w tym z wicemistrzem olimpijskim z Rio de Janeiro, Paolo Nicolaiem). Wielkie brawa dla Michała i Bartka!

W Dosze swój kolejny start w Pucharze Świata zaliczyła także nasza wychowanka Kasia Kociołek, która powróciła do duetu z Kingą Wojtasik. Biało-czerwone walczą o wyjazd na tegoroczne Mistrzostwa Świata. Nasze siatkarki dzielnie walczyły w fazie grupowej, ale musiały uznać wyższość duetów z USA i Litwy. Trzymamy kciuki za kolejne starty i awans na Mistrzostwa Świata!

 

Źródło: Łaskovia