Młode siatkarki w akcji

Nasze młode siatkarki rozegrały dziś w Konstantynowie Łódzkim kolejny turniej z cyklu Ligi Minisiatkówki (Łódzki Związek Piłki Siatkowej) i wywiozły z niego worek doświadczeń. Był to ostatni turniej rundy zasadniczej, więc pozostało nam czekać na zliczenie punktów w tabeli i wyłonienie 12 drużyn w dwójkach oraz 8 w trójkach, które dostaną się do wielkiego finału!

Rozgrywkom dwójek towarzyszyło dziś wiele emocji, ponieważ dwie nasze pary, Łaskovia I: Ewa Niewieczerzał i Nikola Malinowska oraz Łaskovia II: Julka Kubiak i Zuzia Janicka, walczyły o utrzymanie miejsca w najlepszej czwórce. Gratulujemy dziewczynkom, ponieważ obie pary grały pod dużą presją, polały się łzy, udało się przełamać słabsze chwile. Julka z Zuzią wywożą z dzisiejszego turnieju 4 wygrane i 2 przegrane (III miejsce w grupie A), a Ewa z Nikolą 3 wygrane i 3 przegrane (IV miejsce w grupie A).

W grupie B dzielnie rywalizowała Łaskovia III: Nadia Witkowska i Lena Miszczak. Dziewczęta szły jak burza i wygrały 4 spotkania pod rząd. Dopiero w ostatnim meczu przegrały po bardzo wyrównanym spotkaniu z UKS 10 I Sieradz, co uplasowało je na II miejscu grupy B.

W grupie C reprezentowały nas dwa zespoły: Łaskovia IV: Julka Jadczak i Maja Matysiak i Łaskovia VII: Kamila Kita i Jagna Bogus. Nasze małe, słodkie pszczółki przebrnęły przez turniej z ogromną dawką radości i uśmiechu (mogą być stawiane jako wzór do naśladowania dla pozostałych dzieciaków, jak należy się bawić na boisku) i dzięki temu zgarnęły całą pulę, wygrywając wszystkie swoje spotkania. Kamilka z Jagną zakończyły turniej na VI pozycji, ale jest to bardzo młody zespół (Jagna 2012, Kamilka 2013), więc sam awans do grupy 3 był już nie lada wyczynem!

W grupie D swoje spotkania rozgrywała Łaskovia V: Oliwka Janicka, Madzia Sycan i Maja Krakowska, które na sześć spotkań uzyskały bilans 3-3. Dziewczynki jeszcze niedawno narzekały, że nie mogą przebić zagrywki, a z turnieju na turniej radzą sobie coraz lepiej i zdobywają coraz więcej doświadczenia.

Do grupy E po ostatnim turnieju spadła Łaskovia VI, czyli Iga Kurczewska i Wiktoria Matys. Dziewczynki jednak udowodniły, że była to tylko słabsza dyspozycja dnia, ponieważ dziś wygrały wszystkie swoje spotkania.

Po dwójkach przyszła pora na rywalizację w trójkach, a na boisko wkroczyły dziewczęta z rocznika 2010, Łaskovia I: Hania Malinowska, Iza Zydorek, Ada Puchała i Maja Kosmyk oraz Łaskovia II: Marysia Michalska, Kornelia Bąk i Nadia Zakrzewska.

Łaskovia I wygrała z drużyną z Wielunia, przegrała z Konstantynowem Łódzkim i Olesnem. Dziewczęta utrzymały się w grupa A na 3. miejscu, co jeśli nie mylą nas obliczenia, powinno im zapewnić miejsce w wielkim finale. Brawo babeczki!

Łaskovia II zagrała znacznie odważniej niż w ostatnim turnieju, dzięki czemu wygrała dwa spotkania (z Olesnem i Wieluniem), a przegrała tylko z drużyną z Pajęczna. Dziewczęta poprawiły skuteczność zagrywki oraz zabrały na boisko więcej uśmiechu, co od razu przyniosło lepsze rezultaty.

Wielkie brawa dla całej walecznej ekipy, pani Mai i trenera Bogdana!

 

Źródło: Łaskovia