Jesteśmy 13. zespołem w Polsce w kategorii juniorek

Miniony weekend był ogromnym wyzwaniem dla naszych kadetek, uczennic ZSM-T w Ostrowie, które od piątku rywalizowały w Stężycy w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski w kategorii juniorek. To rozgrywki dla dziewcząt z rocznika 2004 i młodszych.

Już sam awans do tego etapu rozgrywek był dla naszego zespołu, w którego składzie znajdują się jedynie dziewczęta z roczników: 2006, 2007 i 2008 bardzo dużym sukcesem. W drodze losowania w grupie półfinałowej mieliśmy zmierzyć się z ekipami:

- GKS Wieżyca 2011 Stężyca - mistrzem Pomorza, medalistą ostatnich 3 turniejów finałowych Mistrzostw Polski w kategorii juniorek, którego siatkarki grają na co dzień w I lidze kobiet, mającym w składzie 3 medalistki ostatnich Mistrzostw Europy do lat 19,

- KS Pałac Bydgoszcz - mistrzem województwa kujawsko-pomorskiego, multimedalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski, uczestnikiem ostatnich turniejów finałowych w kategoriach juniorek i juniorek młodszych, grającym na co dzień w II lidze kobiet (IV miejsce w grupie 2),

- VolleyWrocław - mistrzem województwa dolnośląskiego, wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, uczestnikiem ostatnich turniejów finałowych w kategoriach juniorek i juniorek młodszych, grającym na co dzień w II lidze kobiet (V miejsce w grupie 1).

Trzeba przyznać, że już sama rywalizacja w tak zacnym gronie była dla naszego młodego zespołu, który w drodze do półfinału sprawił kilka dużych niespodzianek ogromną nobilitacją.

Dziewczęta nie wystraszyły się jednak starszych i bardziej utytułowanych rywalek i przez 3 dni dzielnie stawały im czoła. Wynik sportowy być może łatwy do przewidzenia, ale gdy popatrzymy na przebieg poszczególnych spotkań... naprawdę tanio skóry nie sprzedaliśmy!

Szkoda zwłaszcza dwóch końcówek: w drugim secie meczu ze Stężycą i w trzeciej partii starcia z Wrocławiem. Tu dziewczęta miały wszystko w swoich rękach, by rozstrzygnąć sety na swoją korzyść, ale zabrakło... no właśnie, czego? Pomijając poziom sportowy, to chyba właśnie tych 2-3-4 lat więcej na parkiecie, które mają za sobą nasze starsze koleżanki.

Ze Stężycy wyjechaliśmy z wysoko uniesionymi głowami i z ogromną motywacją do decydujących starć w tym sezonie w kluczowych dla nas rozgrywkach: juniorek młodszych i III ligi kobiet.

Wielki brawa dla całego zespołu za postawę podczas tegorocznych półfinałów!

SMS ZSM-T w Ostrowie Łaskovia Łask - KS Pałac Bydgoszcz 0:3

(22:25, 11:25, 18:25)

SMS ZSM-T w Ostrowie Łaskovia Łask - GKS Wieżyca 2011 Stężyca 0:3

(14:25, 24:26, 18:25)

SMS ZSM-T w Ostrowie Łaskovia Łask - VolleyWrocław 0:3

(22:25, 21:25, 24:26)

Ostateczne klasyfikacja turnieju:

1. GKS Wieżyca 2011 Stężyca

2. VolleyWrocław

3. KS Pałac Bydgoszcz

4. SMS ZSM-T w Ostrowie Łaskovia Łask

Awans do turnieju finałowego uzyskały ekipy ze Stężycy i Wrocławia. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki w finale!

Udział w turnieju półfinałowym był możliwy dzięki bezpośredniemu wsparciu na ten wyjazd, które otrzymaliśmy ze środków przekazanych przez: ZSM-T w Ostrowie, Łódzki Związek Piłki Siatkowej oraz Łódzka Federacja Sportu.

Nie zapominamy także o reszcie naszych przyjaciół, którzy nas wspierają:

Dziękujemy za to, że jesteście z nami!

 

 

Źródło: Łaskovia