Inauguracja rozgrywek Kinder Joy of moving

Najstarsza grupa minisiatkarek zainaugurowała cykl rozgrywek Kinder Joy of moving!

7 maja rozegraliśmy turniej eliminacyjny dający możliwość awansu do kolejnego etapu rozgrywek Kinder Joy of moving, czyli półfinału wojewódzkiego. W hali SP 5 na Os. Batorego stawiły się drużyny z: Sieradza, Zduńskiej Woli, Pajęczna, Lgoty Wielkiej, Konstantynowa Łódzkiego, Tuszyna, Wielunia oraz cztery nasze zespoły w składach:

Łaskovia I: Hania Malinowska, Iza Zydorek, Ada Puchała, Tosia Nowak i Ela Czerwonka

Łaskovia II: Marysia Michalska, Emilka Bednarek, Julita Kik, Kornelia Bąk i Lena Wnuk

Łaskovia III: Ola Preś, Magda Kujawiak, Julka Labos i Maja Cybulska

Łaskovia IV: Lidka Zielnik, Maja Stano, Julka Labos i Ania Dolata.

Po rozegraniu 36 spotkań eliminacyjnych awans do półfinału uzyskały dwie nasze ekipy! Gratulacje!

Łaskovia I pewnie wygrała swoje wszystkie spotkania i awansowała do półfinału z I miejsca w grupie. „Było bardzo fajnie! Uważam, że rozwaliliśmy system!” – mówi jak zawsze uśmiechnięta Ela Czerwonka, która została wypożyczona na rozgrywki minisiatkówki z klubu UKS „Czwórka” Aleksandrów Łódzki.

Łaskovia II weszła na zawody troszkę usztywniona i rozpoczęła eliminacje od remisu i przegranej. Kolejne mecze dziewczęta wygrały 2:0, ale stosunek małych punktów sprawił, że nasze siatkarki uplasowały się w swojej grupie na miejscu 3, które niestety nie jest premiowane awansem. Dziewczyny, głowy do góry, było bardzo bardzo blisko!

Dużą niespodziankę sprawił zespół Łaskovii III, który jest złożony z dziewcząt uprawiających siatkówkę bardzo krótko. Wielkie podziękowania należą się Pani Oli Tamie, Sołtys Kamostka, która w minione wakacje zaprosiła nasz klub do współpracy przy organizacji zajęć sportowych, dzięki czemu do naszej ekipy dołączyły Madzia i Julka. Oby więcej takich projektów! 

Dziewczęta przegrały tylko jedno spotkanie, z bardziej doświadczonymi koleżankami z pierwszego zespołu, a poza tym odnotowały same zwycięstwa.

„Jestem bardzo zadowolona z tego jak nam poszło. Razem z dziewczynami dawałyśmy z siebie 100%. Nieraz było trochę błędów, ale będziemy starać się ich nie popełniać. Było bardzo fajnie i jestem dumna z mojej drużyny.” - powiedziała po ostatnim meczu Ola Preś.

W grupie A walczyła dzielnie Łaskovia IV. Tym razem nie udało się wygrać żadnego spotkania, ale dziewczęta dopiero zaczynają swoją siatkarską przygodę i jeszcze wiele dobrego przed nimi!

Bardzo dziękujemy za pomoc w sędziowaniu naszym zawodniczkom ze starszych grup. W roli sędziów mogły się też sprawdzić nasze najstarsze siatkarki, uczennice ZSM-T w Ostrowie: Martyna Bulzacka i Hania Puchała, które jeszcze nie tak dawno, same brały udział w podobnych zawodach.

„Widać było, że dziewczyny ze wszystkich zespołów walczyły, przypomniało mi się jak to było jak sama grałam w kategorii „czwórek”. Bardzo dobrze wspominam tamten sezon, dopóki nie odwołali nam finałów mistrzostw Polski ze względu na Covid. Bardzo chciałabym wrócić do tych czasów.” - opowiada z sentymentem Martyna Bulzacka.

Dziękujemy też niezawodnym mamom za smakołyki i pomoc w posprzątaniu obiektu po zawodach!

Turniej półfinałowy w kategorii „czwórek” odbędzie się 21 maja w Konstantynowie Łódzkim, a już za tydzień będziemy ściskać kciuki za młodsze zawodniczki podczas eliminacji kategorii „dwójek” i „trójek”!

 

Źródło: Łaskovia