Działa już system informacyjno-komunikacyjny gminy Łask

Jeszcze nigdy dostęp do informacji nie był tak prosty jak dziś. Śmiało możemy powiedzieć, że żyjemy w czasach mediów elektronicznych. Rozwój technologii przyzwyczaił nas do tego, że nie musimy szukać interesujących nas treści. To one odnajdą nas same.

Taką możliwość daje przygotowywany przez gminę system informacyjno-komunikacyjny. Mieszkańcy uzyskali nieodpłatny dostęp do informacji z takich dziedzin jak np.: edukacja, rozrywka, kultura, praca, ostrzeżenia i wiadomości ogólne. System umożliwia komunikację poprzez wiadomości SMS, e-mail i mobilną aplikację. Szczególnie zachęcamy do korzystania z trzeciej propozycji. To właśnie aplikacja gwarantuje najwyższy komfort użytkowania i standard usługi. Wystarczy być posiadaczem smartfonu z dostępem do internetu, który pracuje na jednym z trzech popularnych systemów operacyjnych: Android, iOS lub Microsoft Mobile.

Równie ważna co sam komunikat jest opcja interakcji i nawiązania kontaktu z nadawcą. Użytkownik może odpowiedzieć np. na wiadomość dotyczącą terminu zapisów do przedszkola. Dzięki systemowi informacyjno-komunikacyjnemu w gminie Łask będziemy na bieżąco otrzymywać powiadomienia o zdarzeniach kryzysowych oraz przydatne informacje związane z codziennym życiem. Aplikacja przypomni nam o koncercie w Łaskim Domu Kultury i  innych wydarzeniach kulturalnych.

Zachęcamy do pobrania aplikacji i zarejestrowania się w systemie!

www.i.lask.pl

W załączeniu poradnik o korzystaniu z aplikacji, usługi sms praz e-mail (newsletter).

 

 

Załączniki: