Czerniak to widzę!

Poradnia Artmedis w Łodzi realizuje bezpłatny Program profilaktyki nowotworów skóry – „Czerniak to widzę!” ze szczególnym uwzględnieniem czerniaka złośliwego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 finansowanego z Funduszy Europejskich realizowanych we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego.

Czerniak złośliwy to najbardziej agresywny i nieprzewidywalny nowotwór skóry. Charakteryzuję się on szybkim wzrostem oraz wczesnymi i licznymi przerzutami oraz wysoką śmiertelnością, dlatego tak ważne jest  prawidłowe rozpoznanie w początkowej fazie choroby.

Chcemy zapewnić jak największej liczbie osób bezpłatną możliwość badań, które wykrywają nowotwory skóry. Zależy nam, aby dzięki programowi „Czerniak - to widzę!” pacjenci mieli szanse na wczesne wykrycie i wyleczenie swojej choroby. Program ma służyć ograniczeniu problemu zdrowotnego jakim są nowotwory skóry, w szczególności czerniaka złośliwego poprzez podejmowanie szeregu działań obejmujących: profilaktykę zdrowotną, edukację, samoocenę znamion, konsultację i porady specjalistów.

Program skierowany jest do osób w wieku 18-64 lata mieszkających/pracujących/uczących się w Łodzi lub powiatach: łaskim, sieradzkim, zduńskowolskim, pabianickim.

W ramach programu Pacjenci mają zapewnioną:

  • bezpłatną konsultację lekarza specjalisty dermatologa
  • bezpłatne szczegółowe badanie i ocenę znamion skóry dermatoskopem/wideodermatoskopem
  • bezpłatne warsztaty edukacyjne dotyczące profilaktyki czerniaka
  • bezpłatny pakiet edukacyjny (broszura i krem z filtrem UV).