Adoptuj psa z naszej gminy

Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc w adopcji piesków z gminy Łask. Pamiętajmy, że adoptując czworonogi ratujemy im życie. Zasługują one na miłość, przyjaźń i troskę. Potrafią być kochane, wierne i nie rozumieją krzywdy. Staną się najlepszymi przyjaciółmi, gdy okażemy im serce.

Każdy, kto może adoptować psa i ma do tego odpowiednie warunki, może zgłosić się do Urzędu Miejskiego w Łasku (Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa pokój nr 53, tel. 43 676 83 53, email: m.leszczynski@lask.pl).

Psy przygotowane do adopcji są odrobaczone, przebadane weterynaryjnie, posiadają szczepienia przeciwko chorobom zakaźnym i wściekliźnie, a także chipy, które pomogą Państwu na szybką identyfikację i odnalezienie psa.

Informujemy, że obecnie gmina Łask współpracuje ze schroniskiem w Pabianicach ul. Partyzancka 110, 95-200 Pabianice (wjazd od ul. Widzewskiej 94), w zakresie opieki i utrzymania zwierząt bezdomnych odłowionych z terenu gminy Łask.

 

1. ŁUSKA

PŁEĆ: samica

WIEK: 1 rok i 11 miesięcy 

Łuska to nieduża bardzo nieśmiała i wycofana suczka. Bardzo dobrze czuje się w towarzystwie suczki Łupinki. Potrzebuje dużo cierpliwości i bliskości, a odwdzięczy się wielką miłością.

 

2. ŁUPINKA

PŁEĆ: samica

WIEK: 2 lata i 11 miesięcy 

Łupinka to nieduża bardzo nieśmiała i wycofana suczka. Bardzo dobrze czuje się w towarzystwie suczki Łuski. Potrzebuje dużo cierpliwości i bliskości, a odwdzięczy się wielką miłością.

 

3. ŁOBUZ

PŁEĆ: samiec

WIEK: 3 lata i 3 miesiące 

ZDJĘCIA

Łobuz to duży, silny psiak o zawadiackim spojrzeniu. Ma świadomość swojej siły i doskonale umie z niej korzystać. Jest psem pewnym siebie i dominującym. Nie toleruje innych samców.

 

4. ROKI

PŁEĆ: samiec

WIEK: 6 lat

ZDJĘCIA

Roki to psiak z małym ciałem i wielką osobowością. Co najmniej dwa razy zmieniał już dom, bo ludzie sobie z nim nie radzili. Roki trafił do nas po dość długiej tułaczce. Zdecydowanie jest typem indywidualisty.

 

5. FILONEK

PŁEĆ: samiec

WIEK: 8 lat i 8 miesięcy 

ZDJĘCIA

Filonek to średni, uroczy psiak z krótkim ogonkiem. Jest wesoły i energiczny. W stosunku do obcych osób mało wylewny, w boksie mocno ich obszczekujący – dzielnie broni swojego terenu. W opiekunie zakochany, chodzący za nim jak cień. Ma dobry kontakt z innymi psiakami. Będzie wspaniałym towarzyszem dla dorosłych osób szukających psa do domu z ogrodem. Nie nadaje się jako przyjaciel dla dzieci.

 

6. AKITA

PŁEĆ: samiec

WIEK: 6 lat i 1 miesiąc

ZDJĘCIA 

Duży, przebojowy psiak urodą przypominający Akitę. Chłopak pewny siebie, doskonale znający swoją wartość. Jest bardzo zżyty i związany z opiekunem, pozwalający zrobić ze sobą wszystko. W stosunku do obcych raczej przyjazny, ale niezbyt zainteresowany ich towarzystwem w pierwszym kontakcie. Potrzebuje czasu, aby zaprzyjaźnić się z obcą osobą. Ma pozytywne relacje z innymi psiakami. Ładnie chodzi na smyczy, dość grzecznie znosi zabiegi pielęgnacyjne (przeprowadzane przez opiekuna). Szuka odpowiedzialnego, dobrego domu, w którym właściciele mieli wcześniejszy kontakt z temperamentnymi psiakami.

 

7. LEVIS

PŁEĆ: samiec

WIEK: 4 lata i 11 miesięcy 

ZDJĘCIA 

Levis to nieduży, rezolutny psiak. Chłopiec jest hałaśliwym i bystrym pieskiem, szybko oznajmiającym o nadejściu obcych osób. Jest dość mocno terytorialny i nie każdy, zdecyduje się odwiedzić teren którego stróżuje. W stosunku do opiekuna bardzo miły i przyjacielski, dla obcych osób niepewny i nie przepadający za ich czułościami. Potrafi chodzić na smyczy, akceptuje towarzystwo przyjacielskich suczek. Nie nadaje się jako towarzysz dla rodziny z dziećmi, najlepiej czułby się mieszkając w domu z ogrodem u boku dorosłych osób.

 

8. MARS

PŁEĆ: samiec

WIEK: 14 lat i 10 miesięcy 

Mars to średniej wielkości, spokojny, lekko wycofany piesek. Dogaduje się ze spokojnymi psami. Stresuje się chodzeniem na smyczy, ale pod okiem doświadczonego opiekuna będzie wspaniałym przyjacielem. Preferowany spokojny dom z ogrodem, bez małych dzieci oraz energicznych psów.

 

9. MOLET

PŁEĆ: samiec

WIEK: 14 lat i 3 miesiące

Molet to nieduży, grzeczny psiak. W stosunku do obcych osób jest nieśmiały i nerwowy, potrzebuje chwili aby przekonać się do nowego człowieka. W boksie dzielnie obszczekuje obcych – jest bardzo czujny. Najlepiej czułby się w domu z ogrodem, w którym z pewnością sprawdziłby się w roli grzecznego stróża posesji. Lubi towarzystwo innych psiaków, nie przepada za chodzeniem na smyczy.

 

10. SZARIK

PŁEĆ: samiec

WIEK: 8 lat i 11 miesięcy

Szarik to duży, ładny, aktywny psiak w typie owczarka niemieckiego. Chłopiec bardzo pewny siebie, przebojowy, energiczny. Mocno pilnujący swojego terenu. Nie każdą osobę wpuści i wypuści z boksu. Mocno obszczekuje obcych, sprawia wrażenie groźnego psa. W stosunku do osób które zna jest bardzo miły, spokojny. Zdystansowany w stosunku do obcych. Potrafi chodzić na smyczy, lubi towarzystwo innych psiaków. Najlepiej czułby się na dużej ogrodzonej posesji na której mógłby sprawdzić się w roli stróża. Nie nadaje się jako towarzysz dla rodziny z malutkimi dziećmi.