Oświadczenie Burmistrza Łasku w sprawie likwidacji ZKM w Łasku, w celu zawiązania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
Informuję, iż procedura obejmująca likwidację Zakładu Komunikacji Miejskiej w Łasku, w celu zawiązania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i powierzenia jej realizacji zadań własnych Gminy Łask z zakresu:
- lokalnego transportu zbiorowego w gminnych przewozach pasażerskich,
- dowozów dzieci do szkół i przedszkoli w Gminie Łask,
- prowadzenia na terenie Gminy Łask Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych,
została odroczone w czasie. Przyczyną tego jest napotkane utrudnienie formalnoprawne implikujące konieczność modyfikacji procedury powierzenia realizacji zadań własnych Gminy Łask.
Działania powyższe są jednak kontynuowanie zaś o nowym terminie likwidacji Zakładu Komunikacji Miejskiej w Łasku, i powierzenia, realizacji powyższych zadań własnych Gminy mającej być utworzonej gminnej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością poinformuję z uprzedzeniem.
Jednocześnie zapewniam Wszystkich, że intencją Gminy jest utrzymanie wszystkich miejsc pracy oraz nie pogorszonych warunków zatrudnienia, w tym wysokości płac, z tym że dotychczasowe składniki wynagrodzenia oraz tzw. „13” będą występowały pod inną nazwą wynikającą z regulaminu wynagradzania.
O tym rozwiązaniu informowałam przedstawicieli załogi ZKM na spotkaniu w moim gabinecie w dniu 28 kwietnia.
Dla mieszkańców Gminy Łask kluczowym założeniem jest zapewnienie ciągłości i stabilności usług transportu publicznego. Na obecnym etapie nie przewiduje się zmian w zakresie cen biletów ani podstawowej siatki połączeń autobusowych wynikających bezpośrednio z samego przekształcenia formy organizacyjnej. Celem zmian jest usprawnienie funkcjonowania komunikacji miejskiej oraz zapewnienie jej stabilności i dalszego rozwoju w dłuższej perspektywie.
Burmistrz Łasku
Monika Mrowińska