MyPolis
MyPolis pracuje nad stworzeniem środowiska, w którym młodzi obywatele mogą zrozumieć znaczenie aktywności obywatelskiej, a ich pomysły zostaną wcielone w życie. Platforma cyfrowa MyPolis zapewnia młodym ludziom przestrzeń do nawiązywania kontaktu z przedstawicielami samorządów lokalnych w celu promowania zmian społecznych w swoich społecznościach.
Najcenniejsza wartością partnerstwa jest możliwość rozszerzenia zasięgu i oddziaływania na nowe miejsca i gminy, co jest głównym celem projektu CERV.
Projekt zakłada wprowadzenie pilotażu platformy "MyPolis Schools" w wielu różnych krajach UE, aby zwiększyć wpływ naszych organizacji na młodzież poprzez rozwój kompetencji młodych obywateli, wspieranie lokalnego dialogu i wymianę między uczniami z różnych krajów na platformie. Podczas wdrażania platformy nauczyciele pilotujący projekt zostaną przeszkoleni jak prowadzić zajęcia z wykorzystaniem "MyPolis Schools". Projekt zakłada zaangażowanie około 150 uczniów. Podczas ostatniego spotkania, które odbędzie się w Portugali w październiku 2025 r. wybrani uczniowie (około 5 osób) wraz z nauczycielem będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu. Projekt realizowany jest przez Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Ignacego Jana Paderewskiego w Łasku-Kolumnie.
Standardy Ochrony Małoletnich w Urzędzie Miejskim w Łasku.pdf (354,79KB)
Standardy Ochrony Małoletnich w ZSO w Łasku - Kolumnie.pdf (1,80MB)