Łask upamiętnił 85. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę
17 września 1939 roku, doszło do napaści sowieckiej na Polskę. Na wschodnie tereny naszego kraju wkroczyła Armia Czerwona. Wypełniła tym samym postanowienia tajnego protokołu paktu Ribbentrop-Mołotow, w którym Niemcy i ZSRR podzieliły między siebie strefy wpływów w Europie Środkowej i Wschodniej.
85 lata po tych wydarzeniach łaskowianie spotkali się na cmentarzu parafialnym, aby uczcić pamięć walczących w obronie Ojczyzny. Zorganizowaną 17 września przez gminę Łask oraz 32. Bazę Lotnictwa uroczystość poprowadził mjr Michał Kolad. Odegrano hymn państwowy, a przemówienie wygłosiła burmistrz Łasku Monika Mrowińska.
Dziś, składając kwiaty, oddajemy hołd wszystkim, którzy walczyli o wolność i godność człowieka. Chciałbym, abyśmy pamiętali, że to nie tylko gest, to nie tylko rytuał. Ważniejsze jest to, co te kwiaty symbolizują. Są szacunkiem do drugiego człowieka, do jego życia, jego praw i wartości. To właśnie ten szacunek jest fundamentem, na którym powinniśmy budować naszą przyszłość – powiedziała burmistrz Łasku.
Za ofiary wojny modlił się kapelan garnizonu Łask ks. ppłk Marek Drabik. Po apelu pamięci, który odczytał por. Marek Sobieraj i oddaniu salwy honorowej delegacje samorządów, instytucji, organizacji, szkół i mieszkańców Łasku złożyły kwiaty pod pamiątkową tablicą.