Łask oddał cześć Żołnierzom Wyklętym
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niegdyś praktycznie wymazano ich z kart historii, dziś stanowią symbol niezłomności i walki do końca. Określa się ich mianem ofiar pojałtańskiego porządku świata. Nie zaakceptowali powojennego kształtu Polski i stanęli do boju z sowieckim okupantem. W czasach stalinowskich uznani za wrogów, byli prześladowani, torturowani, zabijani i chowani w bezimiennych grobach.
W Łasku na placu 11 Listopada oddano hołd wszystkim walczącym w imię prawdziwie wolnej Polski. Uroczystość prowadzona przez mjr. Michała Kolada z 32. BLT rozpoczęła się odegraniem hymnu państwowego i podniesieniem flagi na maszt. Przybyłe na uroczystość delegacje powitała sekretarz gminy Łask Beata Mielczarek, następnie głos zabrali poseł na Sejm RP Marcin Przydacz i dowódca 32. Bazy lotnictwa Taktycznego płk pil. Piotr Ostrouch. W przemówieniach podkreślano znaczenie obchodzonego święta, wspominając bohaterstwo żołnierzy niezłomnych, którzy stawili czynny opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, płacąc za to często cenę życia. Ich ofiara nie była daremna, walka o wolność, prawdę i honor zakończyła się zwycięstwem. Modlitwę w intencji Żołnierzy Wyklętych odmówił kapelan garnizonu Łask ks. ppłk Marek Drabik. Odczytano apel pamięci i oddano salwę honorową. Na koniec uroczystości przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości.