Zwycięski debiut Angeliki

Sobota, 8 bm., była dla Angeliki nie lada wyzwaniem. Bowiem wystąpiła na największej w Europie gali K-1 i MMA dla kobiet, Ladies Fight Night Five Points. Gala ta to profesjonalizm w przygotowaniu i organizacji oraz bardzo wysoki poziom walk w wykonaniu pań. Gala ma charakter międzynarodowy. Tego dnia walczyły czołowe zawodniczki z Polski oraz zawodniczki z Ukrainy, Rosji, Słowacji, Niemiec, Węgier, Finlandii i Brazylii.

Galę prowadził utalentowany zawodnik polskiego MMA, Łukasz „Juras” Jurkowski. Drugim prowadzącym był wszystkim doskonale znany z radia „ESKA” Krzysztof „Jankes” Jankowski. Wśród Vipów zasiedli czołowi zawodnicy gali KSW, tacy jak Kamil Szymuszowski, Bartłomiej Kurczewski czy Marcin Wrzosek, a także aktor Piotr Stramowski.

Walka Angeliki to szybka akcja. Już w pierwszej rundzie trzy razy powaliła swoją przeciwniczkę Agnieszkę Szmitowską, na deski. Pierwsze liczenie sędziego było po silnym kopnięciu kolanem na wątrobę. Przeciwniczka ledwo utrzymała się na nogach, ale wykazała chęć dalszej walki. Parę sekund później Agnieszka Szmitowska znowu leży na deskach. Tym razem po kopnięciu w głowę i drugie liczenie sędziego. Walka toczyła się dalej. Jednak już za chwilę Angelika znów kopnęła Agnieszkę w naruszoną już po kolanie wątrobę. Przeciwniczka tego nie wytrzymała i sędzia wyliczył ją po raz trzeci. Jak wszyscy wiemy, w regulaminie trzy liczenia oznaczają koniec walki. Tym samym Nasza Angelika wygrała swoją pierwszą debiutancką walkę zawodową przez nokaut techniczny w pierwszej rundzie!

Angelika trenuje w Łaskim Klubie Sztuk Walki PROYAMA. Jest młoda, a już osiąga wielkie sukcesy na arenie ogólnopolskiej, ogólnoświatowej zarówno amatorsko jak i zawodowo. Przypomnijmy, że jest ona mistrzynią świata w kickboxingu z ubiegłego roku. 

Za wyszkolenie odpowiadają trenerzy Łaskiego Klubu Sztuk Walki PROYAMA - Stanisław Kołodziejski oraz Dawid Kołodziejski. Trener to bardzo trudne zadanie i wielkie wyzwanie, aby doprowadzić zawodników na szczyt kariery. W tym przypadku nie ma cienia wątpliwości, kto odpowiada za doskonałe wyszkolenie Angeliki! 

Należy również wspomnieć, że za szkolenie boksu odpowiada trener Jan Kłos, który także dołożył swoją cegiełkę do wygranej Angeliki. 

Jednak trudno by było do zwycięstwa dojść samemu. W przygotowaniach do walk Angelice zawsze pomaga jej starsza wiekiem, stażem i doświadczeniem Karolina Kubiak, utytułowana zawodniczka, tegoroczna Mistrzyni Polski w kickboxingu. Obie dziewczyny są bardzo doświadczone i przygotowują się razem pod bacznym okiem trenerów Łaskiego Klubu sztuk Walki PROYAMA. Bo cóż by było bez mocnych, intensywnych i wykańczających przygotowań i sparingów?

A pomiędzy sparingami nad regeneracją Angeliki i Karoliny czuwają profesjonaliści z Columna Medica, którzy przykładają cegiełkę do leczenia kontuzji, regeneracji oraz odpowiedniej diety naszych zawodniczek.

Do boju na gali Ladies Fight Night Angelikę zagrzewała liczna grupa koleżanek i kolegów z klubu PROYAMA, którzy specjalnie dla niej wybrali się na walkę do Poznania. 

Stanisław Kołodziejski

Galeria: 

Zwycięski debiut Angeliki

Zwycięski debiut Angeliki
Zwycięski debiut Angeliki
Zwycięski debiut Angeliki
Zwycięski debiut Angeliki
Zwycięski debiut Angeliki
Zwycięski debiut Angeliki
Zwycięski debiut Angeliki
Zwycięski debiut Angeliki
Zwycięski debiut Angeliki
Zwycięski debiut Angeliki
Zwycięski debiut Angeliki