Zaproszenie na wiosenne sprzątanie Grabi i okolic

Zapraszamy na kolejną edycję sprzątania terenów wzdłuż rzeki Grabi. Zielona Kolumna z mieszkańcami i sympatykami Kolumny wraz ze społecznością i sołtysem Baryczy - Panem Marcinem Warzychą - pragną posprzątać po raz kolejny tereny nadgrabieńskie.

W tym roku przyłącza się również Łask! Łaskowscy ochotnicy zaczną sprzątanie najprawdopodobniej od zbiornika Zajączek i kierować się będą w stronę Starej Kolumny. Kolumna zacznie sprzątanie ze Starej Kolumny (dokładny punkt spotkania podany będzie wkrótce), kierując wzdłuż brzegów Grabi do Baryczy. Barycz ruszy najprawdopodobniej spod wiaduktu trasy S8 i będzie szła w kierunku Kolumny. W ten sposób wspólnie posprzątamy spory odcinek Grabi i okolic.

Możliwe, że postaramy się o kajaki, by sprzątać również z wody. Spotkamy się w połowie drogi, by wspólnie pobiesiadować przy gitarze i ognisku (prowiant we własnym zakresie). Zapewniamy worki, rękawiczki. Ale mile widziany jest sponsor w/w atrybutów. Odbiór śmierci jak co roku zapewnia Gmina Dobroń, za co ogromnie dziękujemy! 

Więcej informacji i szczegółów już wkrótce. Zastrzegamy sobie prawo modyfikacji informacji w miarę konieczności a nawet odwołania wydarzenia w przypadku złej pogody (ulewny deszcz, wichura, burza, itp.).

Zapraszajcie znajomych i śledźcie wpisy. Konkretne miejsca i godziny startów wszystkich grup podamy już wkrótce. Do zobaczenia!

Sprzątanie odbędzie się 7 kwietnia 2019 w godzinach 12:00 – 21:00

 

 

Źródło: Zielona Kolumna