Zaproszenie na Festiwal "Pociag do Kolumny"

Festiwal w Kolumnie, o Kolumnie, dla Kolumny. Dla mieszkańców, turystów, przyjezdnych. Dla Ciebie. Dla Was.

Festiwal stworzony po to, aby pokazać piękno Kolumny i jej niepowtarzalność, jej zabytkową drewnianą architekturę i walory przyrodnicze. Aby przybliżyć ideę miasta ogrodu. Aby zintegrować mieszkańców, wyjść z szarości dnia codziennego w soczystą zieleń drzew i trawy.

Aby zaprezentować Kolumnę jako miejsce atrakcyjne na weekendowe wypady, jako miejsce gdzie aktywnie spędza się czas na rowerze czy płynąc kajakiem i odpoczywa w lesie, na łące czy dzikiej plaży. Aby pokazać i zobaczyć, że razem możemy dużo więcej niż nam się wydaje.

Gdzie i kiedy? Ulica Piotrkowska w Kolumnie oraz skwerek przy PKP01.09.18 - sobota od godziny 10:00 (wycieczki), oficjalne rozpoczęcie - g. 12:00

4 Strefy aby dotrzeć do każdego, zainteresować, zaciekawić, ukulturalnić i zabawić.

Strefa Art - wystawy i stoiska lokalnych oraz okolicznych artystów i twórców, którzy zakochali się w Kolumnie, tu tworzą i/lub mieszkają. Obrazy i rysunki z Kolumną w tle i na pierwszym planie. Zdjęcia teraźniejsze i te z przeszłości. Plener malarski Politechniki Łódzkiej, warsztaty i pokazy. Rękodzieło w każdej postaci. Wiersze i poeci, pisarze. Kultura i sztuka na wysublimowanym poziomie.

Strefa Gastro - pyszności od okolicznych Kół Gospodyń Wiejskich. Lokalna kuchnia, ale także łódzkie klimaty. Dużo i domowo, zdrowo. Napoje dla małych i dużych.

Strefa Chillout - to strefa odpoczynku i rodziny. A w niej gry i zabawy dla najmłodszych, konkursy dla całych rodzin, warsztaty i pokazy, malowanie buziek, bańki mydlane pod okiem harcerzy i animatorów. To również strefa sportu i rekreacji-trampoliny, sztuki walki od „Proyama Federacja Sportu i Sztuk Walki”, leżaki, koce, kawa i zimne napoje. Strefa wolna od alkoholu.

Strefa VIP - strefa wyjątkowa, dla przygotowujących się do występu wykonawców i zespołów, dla gości i sponsorów. Można zdobyć autograf, porozmawiać i się odprężyć, coś przekąsić.

Poza tym: motocykle, wozy strażackie, wycieczka rowerowa, nordic walking, spacer „Śladami dawnych pensjonatów w Kolumnie". W tym dniu na ulicy Piotrkowskiej stanie scena a na niej czekają nas popołudniowe i wieczorne mega występy i koncerty.

Szczegółowy rozkład jazdy Pociągu do Kolumny już wkrótce. Impreza całodniowa do późnych godzin wieczornych. Prosimy o udostępnianie informacji i zapraszanie znajomych.

Organizator: Mieszkańcy i Sympatycy Kolumny oraz Łaski Dom Kultury

Dodatkowe informacje:

http://www.laskidomkultury.com.pl/index.php/dzieje-sie/276-pociag-do-kolumny

 

Źródło: ŁDK