Za nami półfinały KINDER + SPORT

Dziś w hali powiatowej dawnego „Elektryka” odbył się półfinałowy turniej wojewódzkich rozgrywek Kinder+Sport w kategoriach DWÓJEK i TRÓJEK dziewcząt, w którym wzięło udział łącznie 25 zespołów reprezentujących 12 klubów i szkół (łącznie ponad 80 dziewcząt).

Bez porażki i straconego seta dzisiejsze zawody przebrnęły Ania Martynowska i Karolina Kulczyńska, które awansowały do wielkiego finału dwójek!

O dużym pechu może mówić nasza TRÓJECZKA: Julia Majda, Paulina Hajdo, Natalia Łuczak i Natalia Drewnowska, które zaprezentowały się dziś z bardzo dobrej strony, wygrały 2 z 3 spotkań i do awansu zabrakło im... jednego małego punktu.

Trzecie miejsce w swojej grupie półfinałowej dwójek zajęły: Amelia Woźniak, Amelia Piotrowicz i Maja Felczerek, które odniosły 2 zwycięstwa i doznały 2 porażek.
 


 

W wielkim finale Kinder + Sport dwójek zagra także nasza druga para: Martyna Bulzacka i Martyna Michalak, która z uwagi na kontuzje dziewczynek nie mogła wziąć udziału w turnieju półfinałowym. Dzięki dobrej postawie w lidze minisiatkówki województwa łódzkiego, przez którą dziewczęta przebrnęły bez porażki organizatorzy za aprobatą trenerów pozostałych zespołów (którym serdecznie dziękujemy za postawę fair-play!) zdecydowali o przyznaniu Martynkom „dzikiej karty” pozwalającej na udział w finale.

Finał wojewódzki, w którym weźmie udział 9 najlepszych zespołów dwójek i 8 najlepszych zespołów trójek odbędzie się 30 maja w Tuszynie. Po 2 najlepsze drużyny w każdej kategorii wiekowej awansują do finału ogólnopolskiego, który na początku lipca odbędzie się w Zabrzu.

 

Źródło: Łaskovia