Święto Policji w Łasku

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wojewódzkich obchodach Święta Policji,  które odbędą się 16 lipca 2015 roku w Łasku. O godzinie 10.00 odprawiona zostanie Msza Św. w intencji Policjantów i Pracowników Policji w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP i Św. Michała Archanioła w Łasku przy ul. Kościelnej.

O godzinie 11.05 zaplanowano przemarsz kolumny na Plac 11 listopada ulicami: Kościelną i Warszawską. Około 11.40 nastąpi uroczyste nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Łasku. O godzinie 12.40 rozpocznie się akademia z okazji Święta Policji zakończona defiladą oraz pokazem musztry paradnej. Około 13.40 nastąpi otwarcie wystawy artystycznej "Niebieska Akademia FOTO ART 2015". Po przerwie o godzinie 16.00 rozpocznie się koncert policyjnej orkiestry z Katowic.

Serdecznie zapraszamy wszystkich także na Niebieski Piknik gdzie na mieszkańców czekać będzie mnóstwo atrakcji. Piknik trwać będzie od godziny 14.30 do 17.30 na Placu 11 listopada w Łasku, na którym będzie można obejrzeć m.in. sprzęt policyjny taki jak więźniarki, motocykle, czy armatki wodne. Podczas imprezy będzie można odwiedzić stanowisko do daktyloskopii oraz obejrzeć sprzęt niezbędny do pracy technika kryminalistyki. Dla najmłodszych przygotowano liczne konkursy i zabawy sprawnościowe przybliżające pracę w Policji oraz uczące bezpiecznych zachowań. Odwiedzający "Niebieski Piknik" będą mogli podziwiać policyjne konie. Antyterroryści zaprezentują swoje umiejętności podczas pokazu pirotechniczno-minerskiego.

Załączniki: