Łukasz Teodorczyk w APN Funinio

W miniony weekend APN Funinio, miała przyjemność gościć polskiego piłkarza Łukasza Teodorczyka, występującego na pozycji napastnika we włoskim klubie Udinese Calcio oraz w reprezentacji Polski.

Spotkanie wzbudziło ogromne zainteresowanie ze strony dzieci, które miały jedyną i niepowtarzalną okazję zadawać bezpośrednio pytania piłkarzowi. Chłopców interesowała droga, jaką przebył zarówno jako dziecko,  jak również obecnie jako piłkarz zawodowy. Interesowało ich jak radzi sobie w sytuacjach bardzo stresowych, z czym zetknął się obecnie po raz pierwszy, pomimo wielu lat gry w piłkę nożną.

Łukasz Teodorczyk odpowiedział na wszystkie zadane mu pytania, opowiadał o swojej drodze piłkarskiej, jak również o swoim życiu prywatnym. Zwrócił szczególną uwagę na to,  że aby osiągnąć swój wymarzony cel trzeba stawiać sobie bardzo wysoko poprzeczkę, nigdy się nie poddawać i konsekwentnie dążyć do celu i realizować swoje marzenia. Podkreślił, iż ciężkie kilkugodzinne codzienne treningi przekładają się na wyniki na boisku. Chłopcy z zapartym tchem wysłuchali wszystkich wskazówek i rad byli zachwyceni spotkaniem.

Osobiście jestem przekonana iż jeśli obecni wychowankowie APN Funinio będą walczyć o swoje marzenia, tak jak robił to Łukasz Teodorczyk, trenerzy będą mogli z ogromną dumą oglądać ich za kilka lat, jak grają na największych boiskach świata i z przyjemnością będą mogli powiedzieć - „tak to nasi wychowankowie, to u nas w klubie stawiali swoje pierwsze piłkarskie kroki”.

Spotkanie zorganizowali trenerzy APN Funino Krzysztof Miszczak, Maciej Miszczak w ramach wdzięczności za poświęcony czas i za przybycie wręczyli upominek od Klubu - podziękowanie i szalik klubowy.

                                                                        

                                                                       Elżbieta Kwiecińska