Paulina i Julia Mistrzyniami Polski!

Weekend pełen wrażeń! Nasi zawodnicy z  Proyama startowali w Mistrzostwach Polski w twardej, ringowej formule Low Kick. Patronat nad zawodami objął Polski Związek Kickboxingu, a udział w zawodach wzięło aż 349 zawodników z 92 klubów z całej Polski!

Z turnieju przywieźliśmy 6 medali, w tym dwa Mistrzostwa Polski!

Paulina Grzegórska, nasza utytułowana zawodniczka z Zelowa, eliminacje przeszła bez zarzutu. W finałowej walce posłała swoją przeciwniczkę na deski silnym kopnięciem na wątrobę. Zawodniczka nie była w stanie dalej walczyć, sędzia, wyliczając ją, zakończył walkę przed czasem już w 1 rundzie. Tym samym Paulina zwyciężyła i została Mistrzynią Polski Juniorek starszych!

Julcia Marciniak, również z Zelowa, debiutantka na ringu, bezwzględnie wyeliminowała swoje przeciwniczki. Finał był zacięty, konkurentka nie odpuszczała ani na chwilę, oddawała punkt za punkt, ale nasza Julka taktycznie rozegrała walkę. Koniec trzeciej i ostatniej rundy był tylko potwierdzeniem werdyktu i uniesieniem ręki naszej zawodniczki w wygranej. Debiut zwieńczony krążkiem z najcenniejszego kruszcu i tytułem Mistrzyni Polski Juniorek młodszych!

Czworo naszych zawodników: Maja Słomian, Paulina Badowska, Alan Korpalski oraz Michał Zapała, wrócili z Mistrzostw Polski z brązowym medalem. Jest to nie lada wyczyn, ponieważ każde z nich zaliczyło swój debiut w tak twardej formule ringowej. A to pokazuje ich silny charakter i wolę walki.

W turnieju walczyli również Hubert Kudra i Patryk Rosiak. Zakończyli swoje pojedynki na eliminacjach. Niewiele brakło, aby znaleźli się w strefie medalowej. Zarówno Hubert, jak i Patryk zostawili serducho na ringu.

W narożniku naszych zawodników wskazówki podczas walki dawali niezmiennie Stanisław Kołodziejski i Dawid Kołodziejski.

Nasze zdobycze

Złoto:

  • Mistrzynie Polski
  • Paulina Grzegórska
  • Julia Marciniak

Brąz:

  • Maja Słomian
  • Paulina Badowska
  • Alan Korpalski
  • Michał Zapała

5 miejsce - Hubert Kudra

6 miejsce - Patryk Rosiak

Dziękujemy naszym Partnerom, którzy dają wkład w wyjazdy i przygotowanie naszych zawodników (Columna Medica - Hotel • Klinika , Mar&Wis - zabawki, Gmina Zelów, Gmina Łask)

 

Źródło: Proyama