Nocny turniej mikstów

 

Za nami nocny turniej mikstów – trzeci turniej tegorocznej edycji Wakacyjnej Ligi Siatkówki Plażowej. Na starcie zmagań damsko-męskich stanęły 23 duety, a więc aż o 7 więcej niż w zeszłorocznym turnieju par mieszanych i to mimo potężnej nawałnicy, która o niemal godzinę opóźniła rozpoczęcie sobotniego turnieju.

Do Łasku ponownie zawitały nie tylko pary lokalne, ale także sporo zespołów przyjezdnych, które musiały pokonać wiele kilometrów, by wziąć udział w sobotnich zawodach. Gościliśmy siatkarki i siatkarzy m.in. z: Żyrardowa, Skierniewic, Legionowa czy Nowego Dworu Mazowieckiego. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki i ciężko było wskazać zdecydowanych faworytów. Po ponad 7 godzinach gry, tuż po północy wyłoniliśmy medalistów. Na najwyższym stopniu podium stanęli Nina Koźma i Adam Ojrzyński, którzy w wielkim finale pokonali Paulinę Rynkowską i Dawida Zająca. Brązowe medale powędrowały do Kariny Marczyńskiej i Łukasza Szremskiego, po wygranej w spotkaniu o trzecie miejsce z Aleksandrą Pizon i Piotrem Jedlińskim.

Po turnieju mikstów do przetasowań doszło w rankingach zarówno u pań jak i u panów.

W rankingu pań na pierwsze miejsce awansowała Nina Koźma (401 pkt), kolejne pozycje zajmują: Paulina Rynkowska (359 pkt), Maja Daleszczyk (328 pkt), Karina Marczyńska (260 pkt) i Katarzyna Pakuła-Nockowska (191 pkt). Aż na szóstą pozycję spadła dotychczasowa współliderka rankingu – Karolina Makaruk (190 pkt), której tym razem nie oglądaliśmy na łaskim kąpielisku.

U panów samotnym liderem został Dawid Zając (459 pkt), który po raz drugi w tym roku znalazł się w finale. Po piętach depcze Dawidowi Patryk Smyrski (418 pkt), na trzecim stopniu podium natomiast znajduje się zeszłoroczny triumfator rankingu – łaskowianin Łukasz Szremski (380 pkt).

Nie zwalniamy tempa i zapraszamy na kolejne turnieje. Już 15 lipca w nocnym turnieju zagrają panowie! Zapisy tradycyjnie drogą mailową pod adresem plazowka@laskovia.pl i sms-owo pod numerem 691-056-124.

Rankingi pań i panów

 

Źródło: www.plazowka.laskovia.pl