Nasze siatkarki pokonały Krótką Mysiadło

W środowy wieczór, w trzeciej kolejce II ligi siatkarki Łaskovii podejmowały we własnej hali ekipę Krótkiej Mysiadło.

Zanim na boisko wybiegły pierwsze szóstki obu zespołów, odbyła się miła uroczystość: nasze młode siatkarki, które w czerwcu zdobyły srebrne medale Mistrzostw Polski w minisiatkówce, odebrały z rąk Starosty Łaskiego, Pana Piotra Wołosza pamiątkowe puchary i upominki w postaci sprzętu sportowego.

Nagrody otrzymały: Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Hania Puchała, Ania Martynowska oraz opiekująca się całą grupą trener Maja Lipowska.

Później na dobre rozgorzał siatkarski bój. Początek spotkania był niemrawy, a po obu stronach pojawiało się sporo błędów. Łaskowianki prowadziły już 10:7, a po chwili zrobiło się 17:12 dla Mysiadła. Końcówka seta należała jednak do gospodyń, które sukcesywnie odrabiały straty i ostatecznie zwyciężyły 26:24.

W kolejnych partiach Łaskovia prowadziła od początku do końca. Nie zabrakło co prawda gorących momentów: w secie drugim Krótka zbliżyła się do gospodyń na 1 punkt (21:20), a w trzeciej odsłonie na 2 oczka (17:15), jednak więcej zimnej krwi w końcówkach zachowały nasze siatkarki, które triumfowały 25:20 i 25:17, a w całym spotkaniu 3:0.

Wielkie brawa dla całego zespołu!

Łaskovia wystąpiła w składzie: Natalia Ślażyńska, Marta Dąbrowska, Nina Chojnacka, Maja Malczewska, Oliwia Kubryn, Wiktoria Kubryn, Paulina Krześlak (libero), Ada Filipowicz (libero) oraz Dominika Skoneczna, Linda Świątczak, Karolina Rejmończyk i Daria Kaczmarek.

Naszą seniorsko/juniorską ekipę czeka teraz pracowity weekend. W sobotę nasze siatkarki udadzą się do Węgrowa na mecz II ligi z Nike. W niedzielę natomiast, w hali MOS przy Warszawskiej 13 podejmą o 16:00, w ramach ligi wojewódzkiej juniorek ekipę Łódzkiego Klubu Sportowego.

Na to drugie spotkanie już dziś serdecznie zapraszamy, podobnie jak na turniej ligi wojewódzkiej kadetek, który rozegrany zostanie w sobotę, w hali Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Inki - Danuty Siedzikówny 1 (początek zmagań o 10:00).

 

Źródło: Łaskovia