Nagrody dla młodych plastyków z Klubu 32. BLT

Znamy już laureatów konkursu historyczno-plastycznego, który jest częścią 19. Festiwalu Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego.

W tym roku młodzi plastycy z klubów jednostek wojskowych zmierzyli się z dwoma tematami: W błękitnym mundurze maszerujemy! – Józef Haller i jego armia oraz Powstańczy trud, żołnierska radość. Jeden dzień z życia obozowego wojsk Tadeusza Kościuszki.

Po eliminacjach przeprowadzonych przez kluby rodzajów wojsk, do ostatniego etapu zakwalifikowano 71 prac. Jak każdego roku, wśród laureatów znaleźli się uczestnicy zajęć plastycznych prowadzonych przez instruktor Urszulę Pankowską w Klubie 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

W konkursie na temat: „Powstańczy trud, żołnierska radość. Jeden dzień z życia obozowego wojsk Tadeusza Kościuszki”

 - I nagrodę w kategorii wiekowej: 7-9 lat zdobyła praca zbiorowa wykonana przez dzieci z Klubu 32.BLT. Laureatami zostali: Natasza Grószczyńska, Weronika Marciak, Helena Marciak, Maja Szota, Julia Bąk, Kornelia Bąk, Zuzanna Łojewska, Bożena Szanda, Martyna Czechowska , Nikola Czechowska, Nikodem Małecki, Lidia Pankowska.

W kategorii wiekowej: 13-16 lat Agata Sobczak zdobyła II nagrodę.

W konkursie na temat: „W błękitnym mundurze maszerujemy! – Józef Haller i jego armia”

- I nagrodę w kategorii wiekowej 13 -16 lat zdobyła Daria Brozińska

- wyróżnienia zdobyły: Julia Trzuskowska (karegoria wiekowa 13 - 16 lat), Oliwia Langowska (kategoria wiekowa 10 - 12 lat) i Kornelia Langowska (kategoria wiekowa 7 - 9 lat).

Wystawę pokonkursową będzie można obejrzeć w Regionalnym Centrum Kultury, podczas 19. Festiwalu Twórczości Dziecięcej WP, organizowanego przez WCEO, który odbędzie się w dniach 8–11 czerwca br. w Kołobrzegu.

   

Zwycięska praca: "Kościuszko pod Racławicami"

                                                   

Źródło: Klub 32.BLT w Łasku