Mistrzostwo Polski kickboxingu w K1 dla Karoliny Kubiak

Dobra passa Karoliny Kubiak - Mistrzostwo Polski kickboxingu w K1 należy do niej!

Ubiegły weekend (17-19 marca) spędziliśmy w Warszawie, gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski w kickboxingu w twardej formule ringowej K1. Zawody odbywały się pod patronatem Polski Związek Kickboxingu. Zjawiło się ponad 220 zawodników z 65 klubów z całej Polski. A w narożniku Proyamaniezawodni trenerzy, StanisławKołodziejskii Dawid Kołodziejski.

Karolina Kubiak znów pokazała wysoki poziom swoich umiejętności i doświadczenia. Eliminacje zaczęły się w sobotę, gdzie pokonała zawodniczkę w repasażach, przechodząc do strefy medalowej. W półfinale czekała na nią ubiegłoroczna Mistrzyni Polski tej kategorii. Walka była bardzo zacięta, bowiem każdej zawodniczce zależało na wygranej. Po zakończonym pojedynku, sędzia uniósł w górę rękę Karoliny. Walka o Mistrzostwo Polski odbyła się na gali finałowej, gdzie Karolina zmierzyła się z zawodniczką gospodarzy. Nie pozostawiła jednak złudzeń, kto powinien odebrać złoty krążek.

„Do tych zawodów musiałam zbić wagę do 48 kg. Nie było łatwo, każdy kilogram w mojej sytuacji jest na wagę złota. A formuły ringowe mają to do siebie, że ważenie jest codziennie rano przed walką, więc wagę cały czas musiałam trzymać w limicie. To był mój pierwszy start na Mistrzostwach Polski w tej formule. Walki były bardzo wymagające, udało mi się sprostać tym wymaganiom. Cieszę się, że moja kategoria została wybrana na galę finałową. Takie wydarzenia jeszcze bardziej motywują do działania. Dzięki dobrym radom moich trenerów z narożnika, wygrałam walkę jednogłośnym werdyktem sędziów”. Mistrzyni Świata Karolina Kubiak.

Nasza juniorka i debiutantka w ringu, Paulina Grzegórska została wicemistrzynią Polski w swojej kategorii. Walka półfinałowa Pauliny zakończyła się przez jeden z najbardziej efektownych nokautów na tej imprezie. Jej przeciwniczka padła na deski po silnym kopnięciu w głowę i tym samym Paulina wygrała już w drugiej rundzie. W finale musiała uznać wyższość bardzo doświadczonej zawodniczki i tym samym stanęła na drugim stopniu
podium.

„Dodaję do swojej listy udany start w formule ringowej. To są ciężkie i twarde walki. Bardzo się cieszę z mojego srebra. Nie odpuszczam, bo chcę wziąć udział za miesiąc w Low Kick'u i pokazać na co mnie jeszcze stać”. - mówiła nasza juniorka.

Angelika Szczepańska z poprzednich Mistrzostw Polski ma brąz, tym razem wywalczyła srebro. Nie pozostaje nic innego, jak następnym razem przywieźć złoto.

„Przełamałam się. I to wynoszę z tego turnieju. Dodatkowo jestem wicemistrzynią Polski w K1!” - powiedziała Angelika.

Magda Gołębowska wróciła z brązem. Jej doświadczenie jeszcze nie pozwoliło poradzić sobie z ciągłym napieraniem przeciwniczki. Jednak z każdej walki należy wyciągnąć stosowne wnioski, żeby wiedzieć, nad czym jeszcze trzeba popracować.

Wypowiedź Magdy: „Start w kategorii powyżej 60 kg ma to do siebie, że można trafić na równego wagą lub nie. Ja trafiłam na zawodniczkę ponad 20 kilogramów cięższą. Ciężko mi było z nią walczyć. Pozostaje mi włożyć jeszcze więcej pracy i wysiłku na treningu aby uzyskać stosowne rezultaty”.

„Jestem bardzo zadowolony z całej czwórki. Sama chęć wyjazdu na zawody takiej rangi to już duże wyróżnienie, a miejsca medalowe i Mistrzostwo Polski Karoliny to naprawdę ogromny sukces. Światowy poziom nie zawodzi”. Trener Proyama Stanisław Kołodziejski

Za miesiąc Mistrzostwa Polski w formule ringowej Low Kick. Bądźcie z nami!

 

 

Źródło: Proyama