Mikołajkowy Turniej Mrówka Cup

W sobotę 14 grudnia w Hali Powiatowej siedem drużyn wzięło udział w Mikołajkowym Turnieju Mrówka Cup, była to druga edycja tego turnieju. Oprócz zespołu gospodarzy wystąpiły APN Funinio Kolumna, UMKS Korab Łask, MUKS Widawa, SPN Diament Zduńska Wola oraz FC Futbol Łódź I i FC Futbol Łódź II. Rywalizacja toczyła się w systemie każdy z każdym, mecze po 15 min. dzięki czemu każdy zespół spędził sporo czasu na parkiecie.

Zwycięzcą okazał się zespół APN Funinio Kolumna z dorobkiem 15 pkt, drugie miejsce przypadło UMKS Korab Łask - 14 pkt, a ostatnie miejsce na podium dla FC Futbol Łódź I z 12 pkt. Nasz zespół zajął ostatecznie 5 miejsce. Był to dość przeciętny występ naszej drużyny, ale liczyła się przede wszystkim rywalizacja fair play i dobra zabawa. Taki jest sport, taka jest piłka nożna, czasami zdarzają się słabsze dni.

Królem strzelców został Jakub Malinowski z UMKS Korab Łask - 7 goli, najlepszym bramkarzem turnieju Mikołaj Sędzicki, a MVP rozgrywek Dawid Pawęta - obaj APN Funinio Kolumna. Brawa dla wyróżnionych zawodników.

Podziękowania dla wszystkich drużyn i zawodników za udział w turnieju i zostawione serce na boisku. Cała impreza przebiegła w dobrej atmosferze, ale nie zabrakło prawdziwej rywalizacji sportowej. Życzmy powodzenia w piłkarskiej przygodzie.

Na końcu pragniemy podziękować sponsorom turnieju - firmie Mrówka PSB Łask, Tabor Bogdan Janeczek, Państwu Sędzickim oraz Państwu Marczakom, ale również wszystkim rodzicom drużyny Młodzików za włożoną pracę w przygotowanie i organizację turnieju. Wszyscy zasłużyli na brawa. Jesteście Wielcy.

 

Źródło: Mulks Łask