Michał Bryl jedzie na olimpiadę!

Stało się to, o czym siatkarscy kibice wiedzieli już od dłuższego czasu. W zaprezentowanej dziś przez Polski Komitet Olimpijski polskiej reprezentacji olimpijskiej znalazł się łaskowianin Michał Bryl, który w parze z Grzegorzem Fijałkiem wystąpi w Tokio w turnieju siatkówki plażowej!

Michał tym samym został pierwszym olimpijczykiem pochodzącym z naszego miasta!

O olimpijską kwalifikację Grzegorz i Michał byli spokojni jeszcze w zeszłym roku, gdyż świetnie prezentowali się w cyklu World Tour i awans uzyskali na podstawie światowego rankingu.

Będziemy strasznie mocno ściskać kciuki za jak najlepszy występ na olimpijskich arenach!

O olimpijski awans do końca walczyły także 2 łaskowianki. Niestety w Tokio nie zobaczymy naszych wychowanek: Malwiny Smarzek oraz Kasi Kociołek.

„Mali” wraz z reprezentacją siatkarek była bardzo bliska wywalczenia olimpijskiej przepustki zarówno w turnieju kwalifikacyjnym rozgrywanym w 2019 roku we Wrocławiu jak i w ubiegłorocznym turnieju kwalifikacyjnym w holenderskim Apeldoorn. Biało-czerwone musiały jednak uznać wyższość Serbek i Turczynek.

Kasia w parze z Kingą Wojtasik, nasze eksportowe plażowiczki do końca walczyły o olimpijski bilet w turnieju kwalifikacyjnym w Hadze, jednak po dramatycznym meczu na drodze naszym paniom stanęły Greczynki.

Ściskając mocno kciuki za Michała, głęboko wierzymy, że na kolejnych igrzyskach, które odbędą się w 2024 roku w Paryżu Łask będzie miał co najmniej trójkę swoich reprezentantów

 

Źródło: Łaskovia