Mamy to! Dwie Mistrzynie Polski Kickboxingu w formule Kick Light!

 

Kartuzy zdobyte w wielkim stylu, Karolina Kubiak Mistrzynią Polski Seniorek w kategorii do 50 kg, Angelika Szczepańska Mistrzynią Polski Juniorek w kategorii do 65 kg!

To nie wszystko, obie nasze zawodniczki wybrano na najlepszą seniorkę i najlepszą juniorkę całych Mistrzostw Polski!

A teraz trochę o samych zawodach. Odbyły się w Kartuzach w dniach 24-26 marca. Udział wzięło ponad 230 zawodników z 54 klubów. Pośród nich byliśmy my, PROYAMA, juniorzy - Angelika Szczepańska i Patryk Markowski oraz seniorzy - Karolina Kubiak i Bartek Kuliberda

Rola coach'ów przypadła naszym trenerom, Stanisławowi Kołodziejskiemu i Dawid Kołodziejski.

Patryk zaczął rywalizację już w piątek. Jego kategoria była jedną z najliczniejszych na turnieju, bowiem zawodników było aż 17! Stoczył bardzo ładną, wyrównaną walkę. Mało brakło do zwycięstwa, werdykt sędziów wskazał 2:1 na jego przeciwnika. Dodajmy, że Patryk jeszcze rok temu startował w młodszej kategorii Kadetów, w których był trzeci w Polsce.

Bartek stoczył swoją pierwszą debiutancką walkę seniorską. Kategoria była naprawdę mocna. Jak na pierwszą walkę na Mistrzostwach Polski, Bartek pokazał zakres technik, które trenuje na co dzień w klubie PROYAMA. Brakło do zwycięstwa, pozostaje teraz szlifowanie formy i mocne treningi na następne zawody.

Walki Karoliny nie pozostawiały cienia wątpliwości, kto powinien zająć pierwsze miejsce w jej kategorii seniorskiej. Eliminacje to punkt za punktem na jej konto. Finał zakończyła już w pierwszej rundzie po efektownym kopnięciu przeciwniczki na twarz. Zawodniczka nie dała rady walczyć dalej. Złoto trafiło do Karoliny. Nagroda jaka na nią czekała to pas mistrzowski.

Angelika jako świeża juniorka, przez eliminacje przeszła do finału jak burza. Była rozstawiona w repasażu z utytułowaną zawodniczką, jednak nie stanęła jej ona na drodze do wejścia do półfinału. Finał, to powtórka efektu Karoliny. Przeciwniczka Angeli miała dość już po pierwszej rundzie, czego skutkiem było jej poddanie. Angelika nie miała sobie równych w swojej kategorii. I druga nasza finałowa walka wygrana przed czasem!

Za Mistrzostwo Polski Angeliki i Karoliny, medale dostał trener zawodniczek, Stanisław Kołodziejski. Było to ogromne wyróżnienie dla jego wszystkich zasług, siły i energii włożonej w wyszkolenie.

Wisienką na torcie okazały się wyróżnienia naszych dziewczyn spośród wszystkich startujących. Angelika - najlepszą juniorką zawodów, Karolina - najlepszą seniorką zawodów!

Tymi wynikami Angelika zapewniła sobie miejsce w Kadrze Narodowej Juniorów do Mistrzostw Europy w Macedonii. A Karolina wraz z Kadrą Narodową Seniorek wybierze się na Mistrzostwa Świata na Węgrzech.

Teraz czeka nas regeneracja i odnowa w Columna Medica - Hotel • Klinika, która jest Partnerem naszego klubu. Warto dodać, że utrzymana waga dziewczyn to efekt świetnej współpracy z Panią Dietetyk z tej kliniki.

 

Źródło: PROYAMA