Małe derby Łasku

W ostatniej ligowej kolejce rundy wiosennej rozgrywek E1 I ligi okręgowej Sieradz (rocznik 2007) zmierzyliśmy się na Łaskim CSiR z lokalną drużyną UMKS Korab Łask. Świetnie przygotowana murawa, pogoda i atmosfera meczu zachęcały do gry w piłkę nożną.

Z naszej strony nie był to jednak udany mecz. Nasi młodzi zawodnicy pochłonięci zmaganiami meczowymi popełnili dzisiaj zdecydowanie za dużo prostych błędów, a z kolei nasi rywale nie odwdzięczali się podobnymi prezentami z ich strony. Brakło również skuteczności, a może zimnej głowy w akcjach ofensywnych i wykończenia sytuacji bramkowych, których nam nie brakowało. Ostatecznie przegraliśmy 4:1 (1:0, 3:0, 0:2 – nieliczone, 0:1). Bramki dla naszego zespołu strzelił Bartosz Rozwalak.

Mimo przegranej cały zespół zasłużył na brawa, potrafiliśmy podnieść się z trudnej sytuacji i w drugiej części meczu narzucić swoje warunki gry, czego efektem były strzelone gole. Jest to dobry prognostyk przed następnymi wyzwaniami.

Błędów nie popełnia jedynie ten kto nic nie robi. Nasi młodzi wychowankowie mają wciąż do tego prawo, ważne, aby wyciągać z nich wnioski i ciężko pracować na treningach, aby je wyeliminować. Dzisiejszym rywalom „zza miedzy” gratulujemy wygranej.
 


 

Kadra meczowa:

1. Sędzicki Mikołaj (B)
2. Świątek Sebastian (B)
3. Bartosz Rozwalak (C)
4. Bugała Damian
5. Andrzejczak Miłosz
6. Drewnowski Szymon
7. Filipczak Kacper
8. Chudobiński Adam
9. Nowak Wiktor
10. Kras Karol
11. Kasprzak Bernard
12. Dzieciątkowski Bartłomiej

 

Źródło: Mulks Łask