Konferencja KlimaTY. Rok relacji - Łask

22 listopada 2019 r. w Łaskim Domu Kultury odbyła się pierwsza konferencja, której tematem przewodnim był szeroko rozumiany klimat- w szkole, w pracy, w domu. Organizatorkami spotkania były: Izabela Knul, Agata Subczyńska i Małgorzata Ziarnowska. Honorowy patronat nad konferencją objął burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek.

Marta Rosińska, nauczycielka języka angielskiego, metodyk, inicjatorka Roku Relacji przybliżyła  temat: Metodyka relacji, czyli jak skutecznie planować lekcje z relacjami w tle. Na pytanie - Dlaczego tak trudno zmienić polską szkołę? odpowiedziała Anna Szulc, nauczycielka matematyki, autorka książki „Nowa szkoła”, inicjatorka konferencji Empatyczna Polska.  Michał Chrzanowski uczeń LO im. Tadeusza Kościuszki w Łasku, przewodniczący SU opowiedział o dobrym klimacie w swojej szkole. Beata Moczkowska i Izabela Nowaczyk, mediatorki,  trenerki z  Fundacji 4 Kroki zadały pytanie: A TY, będąc w zespole, wolisz mieć rację, czy relacje?  Marek Bulwicki, psychoterapeuta, trener rozwoju osobowości swoją prelekcję zatytułował:  Rodzina - klimat dla uczuć.

Dziękujemy wszystkim, którzy w piątkowe popołudnie uczestniczyli w konferencji KlimaTY, stwarzając tym samym klimat i przestrzeń do refleksji nad relacjami, które zależą od nas...

Izabela Knul