Koncert zaspołu „L-MEN BRASS”

18 maja 2017 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej ŁDK odbędzie się koncert z cyklu Różne Barwy Muzyki zespołu „L-MEN BRASS”.

Zespół jest Łódzkim Kwintetem DętymBlaszanym, który powstał jesienią 2015 r. W skład zespołu wchodzą muzycy grający na stałe w orkiestrze Filharmonii Łódzkiej: Franciszek Wróbel - trąbka, Andrzej Zachary - trąbka, Roman Strembicki - waltornia, Adam Blacha - puzon i Michał Walczak - tuba. W zespole występują również gościnnie inni instrumentaliści m.in. pierwszy trębacz Teatru Muzycznego w Łodzi - Wojciech Wolniak. Grają z powodzeniem zarówno wczesną muzykę sakralną i klasyczną (Bach, Haendel, Strauss), przez szeroko pojętą muzykę rozrywkową (pop, rock, dixieland, jazz), na muzyce filmowej kończąc. Dzięki temu są chętnie zapraszani na koncerty kameralne, festiwale jak i dla uświetnienia okazjonalnych uroczystości. Z dużym powodzeniem zagrali na tegorocznym przeglądzie zespołów kameralnych w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.

Organizatorami koncertu są Łaskie Towarzystwo Kulturalne i Łaski Dom Kultury. Koncert dotowany jest z funduszy gminy Łask.