Kolejny sukces Proyama

 

Spisali się na 6! Trzy Puchary Świata należą do PROYAMA. Do tego jeden srebrny i dwa brązowe krążki!

Miniony weekend przyniósł nam niesamowite wyniki. Nasi zawodnicy walczyli w Budapeszcie na Węgrzech. Był to Puchar Świata WAKO Kickboxingu. Z PROYAMA startowało aż sześciu zawodników, kadet młodszy - Bartosz Pospiszył, kadeci starsi - Paulina Grzegórska i Hubert Kudra, juniorki - Magda Gołębowska i Angelika Szczepańska oraz seniorka Karolina Kubiak.

W rolę trenerów bezkonkurencyjnie wcielili się Stanisław i Dawid Kołodziejski.

A teraz trochę o przebiegu zawodów.
Pierwszą walkę stoczyła nasza doświadczona seniorka Karolina. Walczyła w twardej formule ringowej Low Kick. Półfinał stoczyła z zawodniczką z Ukrainy, która jest brązową medalistką Mistrzostw Europy w K-1. Przed Karoliną było nie lada wyzwanie. Trzy rundy po dwie minuty i jednogłośny werdykt sędziów 3:0 na Karolinę. Finał w Low Kick'u był z drugą Ukrainką. Jednak i ona nie stanęła Karolinie do sięgnięcia po złoto. Już w pierwszej rundzie przeciwniczka dwa razy leżała na deskach i podwójnie była liczona przez sędziego. Ostatecznie walka zakończyła się po trzyrundowym pojedynku wynikiem 3:0 dla Karoliny. Puchar Świata wywalczony w pięknym stylu!

Karolina dodatkowo startowała jeszcze w formule Kick Light na macie. Tam jednak do zwycięstwa stanęła jej na drodze gospodyni, zawodniczka Węgier. Jednak i tu Karolina udowodniła przynależność do światowej czołówki i wróciła z brązowym krążkiem.

Nie mogło zabraknąć sukcesu Angeliki. Również, jak Karolina, startowała w dwóch formułach - Low Kick i Kick Light. Obie kategorie rozgromiła - nie miała sobie równych. Pierwszy był ring, gdzie Angelika w finale o złoto toczyła bój ze swoją koleżanką klubową, Magdą Gołębowską. Obie wykazały wolę walki oraz świetne wyszkolenie.

Drugie złoto to tylko potwierdzenie wysokiego wyszkolenia Angeliki. Finał z zawodniczką z Bośni i Hercegoviny ewidentnie należał do naszej. Już od pierwszej rundy Angelika pewnie prowadziła na punkty. Efekt - wygrana i drugi Puchar Świata!

Magda Gołębowska wraca z srebrem w Low Kick i brązowym medalem w Kick Light. To był bardzo udany debiut Magdy na tak ogromnej imprezie.

Trójce naszych kadetów niestety nie udało się zdobyć miejsca medalowego. Jednak pokazali ducha walki i wytrwałość. Brakło jednak doświadczenia. Jednak ze względu na ich wiek, mają jeszcze całą drogę do pasma sukcesów, jakie ich czekają.

Bartosz startował w formule Kick Light. Jego kategoria liczyła aż 20 zawodników! Na drodze do medalu stanął mu gospodarz z Węgier.

Paulina walczyła z zawodniczką z Izraela. Świetna, wyrównana walka, a wynik to zaledwie 2:0 dla przeciwniczki. Tak więc można rzec, że nasza Paulina otarła się o medal.

Hubert stoczył dobrą walkę z silnym Węgrem. Jednak i tu zabrakło odrobinę doświadczenia, aby wejść do strefy medalowej.

Podsumowując, mamy trzy złote, jeden srebrny i dwa brązowe krążki! Świetny wynik, z którego zadowoleni są nasi trenerzy, Stanisław i Dawid.

Regenerację po zawodach zapewnia oczywiście niezawodna Columna Medica - Hotel • Klinika. Wysokie kwalifikacje fizjoterapeutów szybko stawiają na nogi.

A nasza trójka zawodników będzie miała okazję zrewanżować się już w sobotę na Mistrzostwach Polski Kadetów, które odbędą się koło Warszawy.

 

Źródło: Proyama