Karolina Kubiak ponownie Mistrzynią Polski w kickboxingu

Karolina Kubiak po raz trzeci w tym roku Mistrzynią Polski w kickboxingu!
 


 

To już kolejne Mistrzostwa Polski w tym sezonie, tym razem w twardej formule ringowej Low Kick, które odbywały się w Legnicy, pod patronatem Polski Związek Kickboxingu.

Zawodnicy z PROYAMA Łaskiego Klubu Sztuk Walki kolejny raz udowodnili swój wysoki poziom wyszkolenia. Bo przecież dwa tygodnie temu walczyli w formule K-1 z licznymi sukcesami.

Karolina Kubiak w tej chwili to najbardziej wszechstronna zawodniczka polskiego kickboxingu. Zdobyła już trzy tytuły Mistrzyni Polski w kickboxingu, w trzech różnych formułach, a to dopiero początek sezonu. Walkę finałową w Low Kick'u pewnie prowadziła od samego początku i wygrała przez nokaut techniczny w trzeciej rundzie walki, mocno kopiąc z pół obrotu przeciwniczkę na wątrobę. Wszyscy wiedzą, że Karolina to solidne walki pełne emocji, dlatego finał wybrany został do finałowej gali tego wieczoru. Pewnie zwyciężyła, odebrała złoty medal, a dodatkowo wybrano ją najlepszą Seniorką turnieju. Teraz regeneracja w Columna Medica - Hotel • Klinika a niedługo przygotowania do walk zawodowych. Polski Związek zorganizuje w czerwcu walkę o Zawodowe Mistrzostwo Polski. Jest to niewątpliwie docenienie sportowych osiągnięć Karoliny.

Z zawodów wracamy z dobytkiem dodatkowych dwóch srebrnych medali. Paulina Grzegórska i Magda Gołębowska to wicemistrzynie Polski w swoich kategoriach. Dziewczyny w finale musiały uznać wyższość rywalek, jednak w eliminacjach pokonały bardzo utytułowane zawodniczki. Magda wygrała z aktualną Mistrzynią Polski formuły Full Contact, a Paulina pokonała Wicemistrzynię Świata w Muay Thai Kadetów.

Czwarty zawodnik Patryk Markowski debiutował w tej formule. W walce o 4 medalową nie dal rady przejść dalej. Zajął miejsce 5-8. Przegrał, jak się później okazało ze zwycięzcą tej kategorii.

Wszystkie walki naszych zawodników nadzorowali z narożnika trenerzy Proyama Łaskiego Klubu Sztuk Walki, Stanisław Kołodziejski i Dawid Kołodziejski.

„Czekamy teraz na kolejne zgrupowania Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu. Szykujemy się też do walk zawodowych i na wyjazd na Puchar Świata do Węgier. Były to zdecydowanie dobre zawody, pozostaje niedosyt, ale walki w wykonaniu moich zawodników były naprawdę dobre” - powiedział Stanisław Kołodziejski.

 

Źródło: Proyama