Kabaret Świerszczychrząszcz w ŁDK

13 maja o godz. 19.00 w sali widowiskowej ŁDK wystąpi dla Państwa Kabaret Świerszczychrząszcz. Dwóch wspaniałych artystów kabaretowych Marcin i Michał zaprezentują program pt. „Z plejbeku”. Jest to projekt , którego zasadą jest to, że ruch, taniec i gra aktorska dzieją się na scenie synchronicznie z muzyką i dźwiękiem. Dwa odrębne światy „tego co słychać” i „tego co widać” składają się w idealnie śmieszne i zaskakujące historyjki radośnie ukazujące przypadki bohaterów nie tyle tragicznych, co zazwyczaj kończących swój żywot efektowną śmiercią. Program powstał dzięki złośliwości przedmiotów martwych, a konkretnie mikrofonów.

Kabaret Świerszczychrząszcz zdobył I miejsce, nagrodę publiczności oraz nagrodę telewidzów na 24 Przeglądzie Kabaretowym PAKA W Krakowie oraz zabrnął do półfinału Programu „Mam Talent” w Warszawie. Sami o swoich skeczach mówią: „inteligentne, z drugim dnem, z trzecim zakończeniem, z dobrą muzyką, z synchronicznym ruchem i z puentą”.

O ich poczynaniach na scenie wypowiedzieli się znakomici satyrycy m.in.Artur Andrus, który powiedział: „To dobrze, że się pojawili na naszej scenie kabaretowej. Za dużo było na niej dotychczas facetów, którzy się nie ruszają i dużo mówią. A Oni się ruszają i mówią mało. Wymyślili sobie kabaret ruchu, który mnie bardzo śmieszy... No więc mogą mi Państwo wierzyć. A jeszcze lepiej, mogą się Państwo sami przekonać idąc na Ich występ.Polecam”.

Zdaniem Jacka Federowicza „Świerszczychrząszcz to bardzo dobry kabaret. I jednocześnie bardzo dobry duet pantomimiczny. Dwóch chłopaków, którzy precyzyjnie opanowali sztukę mimów i spożytkowali te umiejętności w kabarecie, czyli w gatunku, którego celem jeśli nie głównym, to jednym z głównych, jest dostarczenie publiczności rozrywki i to na jakimś poziomie. Kabaret to wyjątkowo pojemne pojęcie, zmieści się w nim i żongler i aktor i literat i balladzistka, warunek jest tylko jeden, spektakl musi zadowalać także i widza o guście artystycznym „z górnej półki”. I w to wpisuje się właśnie Świersczychrząszcz idealnie. Ten duet śmieszy, zaskakuje pointami i zwrotami akcji, a przy tym budzi podziw techniką wykonawczą”.

Serdecznie zapraszamy! Bilety w cenie 25 zł do nabycia w Łaskim Domu Kultury.