Informacja o całkowitym zamknięciu przejazdu kolejowego w Kolumnie

Generalny Wykonawca ZUE S.A. kontraktu „Prace na liniach kolejowych nr 14, 811 na odcinku Łódź Kaliska – Zduńska Wola – Ostrów Wielkopolski, Etap I: Łódź Kaliska – Zduńska Wola” informuje, że w związku z finalizacją prac budowlanych na szlaku Pabianice – Łask zachodzi konieczność wykonania ostatnich elementów konstrukcji torowiska w przejeździe drogowo-kolejowym w km 24,925 wraz z docelowym wykonaniem dojazdów asfaltowych do przejazdu.

Wiąże się to z planowanym wprowadzeniem na ul. Sportowej w miejscowości Łask-Kolumna całodobowo w okresie od 18.01.2021-30.01.2021 tymczasowej organizacji ruchu na podstawie projektu organizacji ruchu. 

Ze względów bezpieczeństwa, przejazd będzie zamknięty zarówno dla ruchu kołowego jak i pieszego z uwagi na duże zintensyfikowanie maszyn budowlanych i robotników w jednym miejscu roboczym, poruszające się po sąsiednich torach pociągi  osobowe i towarowe, wyłączone rogatki zamykające przejazd.

O docelowym terminie zamknięcia przejazdu poinformujemy odrębną wiadomością na 7 dni przed wprowadzeniem organizacji ruchu.