II miejsce młodziczek Łaskovii

 

Młodziczki Łaskovii zakończyły rok turniejem grupy 3 rozgrywek wojewódzkich w Łodzi, w którym zajęły II miejsce odnosząc 2 zwycięstwa i doznając 1 porażki.

Rywalizacja o awans do grupy 2 rozstrzygnęła się już w pierwszym porannym spotkaniu, w którym dziewczęta zmierzyły się z gospodyniami z Volley 34 Łódź. Starcie z naszymi dobrymi znajomymi jak zwykle było wyrównane. Łaskowianki miały swoje szanse (drużyna nie wykorzystałam.in. piłki setowej w partii pierwszej), ale ostatecznie po trzech setach walki to podopieczne trenera Marcina Sapińskiego zeszły z parkietu w roli zwyciężczyń. O wygranej łodzianek zadecydowała głównie bardzo dobra postawa w polu zagrywki. Mecz zakończył się rezultatem 2:1 (26:24, 17:25, 15:11) dla gospodyń. Gratulujemy łodziankom i życzymy powodzenia w grupie 2.

W dwóch pozostałych spotkaniach łaskowianki pokonały UKS AS Zduńska Wola 2:0 (25:13, 25:7) i ABiS SP 64 Łódź 2:0 (25:18, 25:17).

Młodziczki kończą, więc rok z niezłym bilansem 10 zwycięstw i 3 porażek w rozgrywkach wojewódzkich. Po świętach spróbują po raz drugi powalczyć o awans do grupy 2.

Łaskovia w Łodzi zagrała w składzie: Kamila Rozwalak, Ala Jaryszek, Paulina Olszacka, Hania Kowalewska, Olga Łukaszewska, Wiktoria Bednarek, Martyna Kmiecik, Nadia Miksa, Ida Buczkowska, Weronika Buczkowska, Asia Laszczyk, Martyna Michalak, Martyna Bulzacka.

 

Źródło: Łaskovia