Hubert Kudra Wicemistrzem Europy!

Cztery krążki dla zawodników Proyama na Mistrzostwach Europy w kickboxingu.

Nasi juniorzy i kadeci z Proyama, dzielnie walczyli w Macedonii na Mistrzostwach Europy juniorów i kadetów światowej organizacji w formułach kickboxingu.

Odnotowano ponad 1500 zgłoszeń z 37 krajów.

Hubert Kudra, najmłodszy spośród całej czwórki, zaliczył debiut w Kadrze Narodowej Kadetów. Walczył w formule Kick Light w kategorii wagowej + 69 kg. Pokonując Węgra i bardzo silnego Macedończyka, przeszedł przez eliminacje jak burza. Finał był zacięty i zakończył się niejednogłośnym wynikiem 2:1, co pokazuje wyrównany poziom na szczycie. Bardzo dobre walki, wytrwałość i determinacja doprowadziły Huberta na drugie miejsce na podium i tym samym został Vice-mistrzem Europy.

Trójka naszych juniorów, walczyła jednocześnie w dwóch formułach, Kick Light i Light Contact.

Angelika Szczepańska potwierdziła przynależność do europejskiej i światowej czołówki. W obu swoich bardzo licznych kategoriach wywalczyła brązowe medale. Walki były dobrze poprowadzone i z pełnym zaangażowaniem. Niewiele zabrakło do finału, ale patrząc na umiejętności i doświadczenie, wszystko jeszcze przed tą młodą zawodniczką.

Nasi debiutanci w Kadrze Narodowej Juniorów, Magda Gołębowska i Patryk Markowski, dzielnie walczyli ze swoimi przeciwnikami. Magda toczyła boje w kategorii do 70 kg. Ostatecznie zdobyła brązowy krążek.

Patryk wykazał się walecznym sercem i chęcią do walki. Zyskał nowe doświadczenie, a regularne treningi i wytrwałość z pewnością doprowadzą go na szczyt kariery sportowej.

Duma rozpiera trenera Stanisława Kołodziejskiego. To właśnie on przygotowywał naszą czwórkę do Mistrzostw. Tylko intensywne, codzienne treningi i poświęcenie czasu daje takie efekty.

Start na Mistrzostwach Europy w Kadrze Narodowej to ogromne wyróżnienie dla każdego zawodnika. Nie każdy może tego skosztować, bowiem selekcję prowadzą trenerzy Kadry Narodowej, uważnie przypatrując się wszystkim zawodnikom na turniejach rangi ogólnopolskiej i zgrupowaniach.

 

 

Źródło: Proyama