Gra miejska „Za króla Jegomości, czyli jak nadano Łodzi prawa miejskie”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi we współpracy z Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi zaprasza dzieci do udziału w grze miejskiej „Za króla Jegomości, czyli jak nadano Łodzi prawa miejskie”.

Cel: zapoznanie dzieci z najstarszym fragmentem historii Łodzi

Czas i miejsce gry: 26 lipca 2019 r., godz. 12.30-15.00, centrum Łodzi

Początek gry: przy pomniku Twórców Wielkiej Łodzi (Piotrkowska/Jaracza)

Gra na zapisy dla dzieci w wieku 7-12 lat z opiekunami, ilość miejsc ograniczona

Zgłoszenia do 24 lipca do godz. 15.

Gra odbędzie się w ramach świętowania 596. Urodzin Łodzi.

Opis wydarzenia:

Biskup włocławski Jan Pella zabiega o nadanie swojej wsi Łódź praw miejskich. Decyduje się zwrócić do króla Władysława Jagiełły, by zezwolił obdarzyć osadę przywilejami i podnieść ją do godności miasta. Biskup potrzebuje Posłańców, którzy udadzą się do króla z listem. Gracze (Posłańcy) mają za zadanie odnaleźć miejsce pobytu króla, dostarczyć mu niezbędne dokumenty wraz z autoryzacją. Muszą wykazać się spostrzegawczością, pomysłowością i wiedzą w rozwiązywaniu zagadek oraz wykonywaniu poleceń. Nie mogą dać się zmylić. Za każde zadanie Gracze otrzymują punkty. Wygrywa drużyna, która zdobędzie ich najwięcej. Dla wszystkich drużyn przewidziano dyplomy i upominki.

Kontakt do Organizatora: Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, tel. 42 663 03 23 (Dział Zbiorów Regionalnych).

Gra została przygotowana w ramach gier terenowych „Tajemnicze Łódzkie”.

Gry terenowe „Tajemnicze Łódzkie” zostaną zorganizowane w ramach obchodów 100-lecia Województwa Łódzkiego. Celem gier jest przypomnienie ważnych i przełomowych wydarzeń mających miejsce na terenie województwa łódzkiego, osób związanych z województwem, historię, zabytki, miejsca pamięci. Pozostałe gry odbędą się: 7 września 2019 r. - w Sieradzu, Łęczycy i Kutnie; 28 września 2019 r. – w Łowiczu.