Dwójki i trójki blisko finału wojewódzkiego

W sobotę, 10 marca, w Ozorkowie 10 naszych zespołów walczyło w II turnieju ligi wojewódzkiej w dwójkach i trójkach.

W najwyższej grupie dwójek pierwsze miejsce zajęła Łaskovia I (Martyna Bulzacka i Martyna Michalak). Dziewczęta wygrały wszystkie swoje mecze bez straty seta. Na drugiej pozycji uplasowała się Łaskovia II w składzie: Ania Martynowska i Karolina Kulczyńska, które uległy tylko klubowym koleżankom. Oba nasze duety umocniły się na dwóch czołowych lokatach w strefie Łódź 2 i są bardzo blisko awansu do finału wojewódzkiego.

Drugie miejsce w najwyższej grupie trójek zajęły Paulina Hajdo, Kaja Junkiewicz i Julia Majda (2 wygrane i 1 porażka), które także zrobiły duży krok w stronę awansu do turnieju finałowego.

Awans do grupy pierwszej w trójkach wywalczyły Oliwia Gajda, Agata Ochocka i Alicja Hajdukiewicz, które wygrały oba dzisiejsze mecze.

Dobrze zaprezentowały się też nasze dwójeczki grające w niższych grupach.

Z kompletem wygranych sobotni turniej zakończyły Maja Felczerek, Amelia Piotrowicz i Amelia Woźniak, które awansowały do grupy drugiej.

3 spotkania w grupie czwartej wygrały Kiara Palinceusz i Zuzia Kowalewska, a 1 zwycięstwo w tej samej grupie odniosły Zuzia Młynarczyk i Zuzia Zydorek.

W grupie piątej między sobą dzielnie rywalizowały nasze najmłodsze zespoły: Ada Piech i Zuzia Gwis, Blanka Pałuszyńska i Amelia Kunce oraz najmłodsze w całym gronie Ola Kita i debiutująca dziś Aurelia Chełmik. Dwa mecze wygrały Ada i Zuzia i to one awansowały do grupy czwartej.

Ostatni turniej fazy zasadniczej czeka dziewczęta 15 kwietnia. 3 najlepsze zespoły w dwójkach i 2 najlepsze trójki awansują do finału wojewódzkiego, który 29 kwietnia zostanie rozegrany w łódzkiej hali MOSiR.

 

 

Źródło: Łaskovia