Czwarte miejsce Mulksu w turnieju im. Czesława Mirosa

 

W odbywającym 19 grudnia br. memoriale im. Czesława Mirosa drużyna Mulks II zajęła IV miejsce. Druga drużyna Mulks I nie wyszła z Grupy. 

Licznie zgromadzona publiczność w sali przy ulicy Berlinga w Łasku juz od 8 rano oglądała zmagania 16 drużyn podzielonych na cztery grupy. To właśnie w grupie A grała drużyna Mulksu II  i drużyna Meble Korona. Drużyna Mulksu wygrała dwa mecze z naszym rywalem ligowym Victorią Szadek 3-0 i drużyną Orkana Buczek 2-1 i przegrywa z drużyną Meble Korona 0-1. Do ćwierćfinałów awansują właśnie Meble Korona i Mulks z drugiego miejsca. Z grupy B awansowały Luks Bałucz i Szyszka Kolumna. Grupa C to ta w której grała druga drużyna Mulksu a właściwie Mulks I. Przegrywamy z Kwiatkowicami 4-3, 0-2 z drużyną Miros Team i wygrywamy 1-0 z drużyną z Sędziejowic. Niestety nie wystarcza to do awansu i turniej kończymy na rozgrywkach grupowych. Z grupy wychodzą: Miros Team i Kwiatkowice. Rozgrywki grupowe kończą mecze w grupie D a tam awans wywalczyły Ol Trans Leśmierz i drużyna z Rosanowa.

W ćwierćfinałach trafiamy na drużynę Miros Team a wiec zeszłorocznego zwycięzcę turnieju. Pozostałe pary to Meble Korona - Kwiatkowice, LKS Rosanow - Szyszka Kolumna, Luks Bałucz -Ol Trans Leśmierz. Po zaciętym meczu i dogrywce wygrywamy 1-0 i jesteśmy w półfinale turnieju. W pozostałych parach zwyciężają Szyszka Kolumna 2-4, Meble Korona w rzutach karnych 2-1 i Ol trans Leśmierz po pokonaniu drużyny z Bałucza 2-1. W półfinale trafiamy na drużynę Ol Trans Leśmierz i przegrywamy ten mecz 0-2 a istotny wpływ na porażkę miała kontuzja naszego bramkarza Krystiana Klewina. W walce o 3 miejsce przegrywamy z Szyszką 0-4 również bez kontuzjowanego Krysiana Klewina i ostatecznie kończymy turniej na czwartym miejscu.

Pierwsze miejsce w turnieju i Puchar Firmy "Holi" zdobywa drużyna Meble Korona Łask która pokonuje Ol Trans Leśnierz w finale 4-0. Właśnie do drużyny Trans Leśmierz trafia Puchar Starosty Łaskiego Pani Teresy Wesołowskiej. Zdobywca trzeciego miejsca drużyna Szyszka Kolumna otrzymała Puchar Macieja Bukowieckiego Prezesa OZPN Sieradz, natomiast w nasze ręce trafił Puchar Członka Zarządu OZPN Sieradz Pana Henryka Tuszyńskiego.

Najlepszym zawodnikiem wybrany został Artur Górzawski z zespołu Szyszka Kolumna za co otrzymał Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Sędziejowice oraz nagrodę rzeczową.

Najlepszy strzelec turnieju Mateusz Olczak z drużyny Ol Trans- otrzymał puchar ufundowany przez Pana Ryszarda Wasilewskiego właściciela firmy budowlanej  "Wasilewski"

Puchar Naczelnika Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Łasku dla najlepszego bramkarza zdobył Krystian Klewin z Mulksu. 

Natomiast puchar Fair Play Przewodniczącego Rady Dzielnicy Kolumna Sylwestra Florczaka zdobyła ekipa Ol Trans Leśmierz.

 

Źródło: www.mulkslask-seniorzy.futbolowo.pl