Bibliowakacje 2020

Od 8 lipca ruszyła akcja „Aktywne Wakacje 2020”. Inicjatywa została przygotowana przez Bibliotekę Publiczną im. Jana Łaskiego Młodszego, realizowana jest w ramach dotacji Gminy Łask – „Aktywne Wakacje 2020”.

Na dzieci i młodzież czeka wiele ciekawych atrakcji. Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo postanowiono, że w tym roku „Aktywne Wakacje” będą miały nieco inną formę. Zostało zakupionych wiele ciekawych gier planszowych, audiobooków oraz nowości książkowych. Umożliwiamy naszym czytelnikom wypożyczenie ich do domu, co stanowi świetną alternatywę dla czasu spędzonego przed ekranami telewizorów czy komputerów.

W lipcu od poniedziałku do piątku w godz. pracy biblioteki zapraszamy do wypożyczania audiobooków, gier planszowych, książek kreatywnych, materiałów i przyborów plastycznych.

W sierpniu od poniedziałku do piątku w godz. 10:0–13:00 „Wakacyjne Planszogranie” i kreatywne zajęcia dla dzieci w Czytelni.

Wyjdziemy także poza mury Biblioteki i zorganizujemy cykl czterech spotkań na powietrzu.

Na każdy wtorek sierpnia zaplanowane są atrakcje. A wśród nich „Napowietrzny Teatrzyk Kamishibai”, „Kalambury Literackie” oraz „Pewnego Razu w Parku Miejskim…”.

Będzie ciekawie również w naszych Filiach:

Filie w Bałuczu i Wrzeszczewicach – zaplanowały głośne czytanie książek w przestrzeni, gry i zabawy na powietrzu. Udostępnią również do domu audiobooki. Odbędą się także zabawy logiczne i rozrywkowe dla dzieci w ramach „Planszowych Podchodów”.

Filia w Kolumnie – udostępni czytelnikom audiobooki, książki do zajęć plastyczno – edukacyjnych oraz zachęca do wzięcia udziału w „Wakacyjnym Planszograniu”.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona!

Zapisy na miejscu lub telefonicznie w poszczególnych Filiach. Filia w Bałuczu i Wrzeszczewicach: tel. 884-089-730.

Fila w Łasku: tel. 504-855-010. Szczegóły na fb oraz w Bibliotece.

Zapraszamy do udziału w naszej inicjatywie!