Łaskovia wychodzi na prowadzenie w walce o utrzymanie w II lidze

Drugoligowe seniorki Łaskovii wyszły na prowadzenie w rywalizacji o utrzymanie w II lidze kobiet. Po ubiegłotygodniowej porażce w Warszawie, kiedy to podopieczne Bogdana Lipowskiego uległy Espes Sparcie 1:3, w dwóch kolejnych meczach lepsze okazały się łaskowianki dwukrotnie zwyciężając 3:0: najpierw w sobotę w drugim wyjazdowym meczu rozgrywanym wyjątkowo w Warce, a następnie w niedzielę pokonując stołeczny zespół w takim samym stosunku w hali łaskiego Elektryka.
 

Na decydujące mecze w sezonie Łaskovię wsparła świetnie znana łaskim kibicom Agnieszka Wołoszyn. Agnieszka dołączyła do zespołu na zasadzie transferu medycznego w miejsce kontuzjowanej Moniki Stasiak, która w styczniu uległa wypadkowi samochodowemu. W barwach Sparty mogliśmy oglądać natomiast dwukrotną mistrzynię Europy, najlepszą siatkarkę Europy 2005, Dorotę Świeniewicz.
 
Po trzech spotkaniach Łaskovia prowadzi w serii rozgrywanej do 3 zwycięstw 2:1. Czwarty mecz zostanie rozegrany w sobotę, 28 kwietnia o godzinie 19:00 w hali Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego (dawny "Elektryk") przy ul. Warszawskiej 13. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19:00.
 
II mecz o utrzymanie w II lidze: ESPES Sparta Warszawa - ŁMLKS Łaskovia Łask 0:3 (28:30, 19:25, 22:25)
III mecz o utrzymanie w II lidze: ŁMLKS Łaskovia Łask - ESPES Sparta Warszawa 3:0 (25:20, 25:15, 25:18)
 
W obu meczach Łaskovia wystąpiła w składzie: Zuzanna Berkowska, Magda Stasiak, Joanna Gruszka, Aleksandra Mielczarek-Błońska, Paulina Czubak, Agnieszka Wołoszyn, Maja Lipowska (libero) oraz Alicja Jaryszek, Anna Grajewska i Magdalena Turek.

 

Źródło: Łaskovia