4 medale na Mistrzostwach Polski Kadetów w Kickboxingu. Adam Gała Mistrzem Polski!

Mysiadło k. Warszawy, tam odbywał się turniej, zgromadziło około 500 zawodników z 74 klubów z całej Polski.

Nasi kadeci startowali w formule Kick Light, odnotowaliśmy 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe medale.
 

 

Adam Gała w swojej kategorii nie miał sobie równych. Pewnie wywalczył złoto już w pierwszej rundzie walki finałowej przez przewagę punktową. Sędzia uniósł w górę jego rękę i tym samym został Mistrzem Polski.

Nasza najmłodsza kadetka, Angelika Markowska stoczyła dwie zacięte walki. Półfinał pewnie zwyciężyła na punkty, natomiast w finale musiała uznać wyższość przeciwniczki. Angelika - zeszłoroczna i aktualna Wicemistrzyni Polski kadetek młodszych do 32 kg.

Kacper Dyduła i Oliwia Łakomiak to zdobywcy brązowych krążków. Oboje pokazali swoje bardzo dobre wyszkolenie, dając bardzo dobre walki. Do finału troszkę brakło, jednak zebrali cenne doświadczenie, a jak na debiut w zawodach kickboxingu, dołączyli do polskiej czołówki.

W turnieju również debiutowali Filip Brzozowski i Szymon Goździewicz. Filip miał bardzo liczną kategorie, bo aż 18 zawodników. Pewna wygrana w walce eliminacyjnej niestety nie dała mu jeszcze awansu do strefy medalowej, a w ćwierćfinale, jego przeciwnik okazał się być bardziej doświadczonym od Filipa i to ręka przeciwnika powędrowała do góry.

Łączny sukces naszych kadetów jest bardzo dobry i udany, wszyscy zawodnicy stoczyli bardzo dobre pojedynki, a hart ducha i serce do walki nie pozwoliło im odpuścić ani na chwilę. Z takiej postawy bardzo zadowoleni są nasi trenerzy, Stanisław Kołodziejski i Dawid Kołodziejski, którzy coach'owali w narożnikach naszym adeptom.

 

Źródło: Proyama